Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit jelent az, hogy valakinek...

Mit jelent az, hogy valakinek erős a teje?

Figyelt kérdés
És kipattog tőle a baba...
2015. nov. 20. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, mert ilyen nincs. Az anyatej minőségében nincs jó vagy rossz, az a csoda benne, hogy mindig a baba aktuális igényeihez igazodik.

Kipattogni inkább az anyai hormonoktól szoktak a babák, elmúlik, csak durva esetben kell kezelni.

2015. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Semmit, ez téves elnevezés, nincs erős vagy gyenge tej. AZért szokták mondani, mert a kipattogzás apró pattanásokra hasonlít, és azt a "túl zsíros" tejjel hozzák tévesen összefüggésbe (nem szakemberek, hanem a közhiedelem inkább). A kipattogzás oka olyan értelemben van összefüggésben az anyatej összetételével, hogy a baba érzékeny lehet az anya által fogyasztott bizonyos ételekre, leggyakrabban ilyen esetben a tehéntejre, tejtermékekre. Ha az anyuka elhagyja átmenetileg a tejtermékeket, nagyon gyakran rendeződik is a probléma, majd fokozatosan egy-két hónap múlva vissza is lehet általában vezetni őket az étrendbe, ha kifejezett allergia nincs rá.
2015. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%

Kb annyit jelent mint a tehéntejnél a 3,8-as, vagy a frissen fejt nem hígított. Jó tápláló. Nekem is ilyen van. Ha lefejem és lerakom állni akkor kb a háromnegyede összeáll, és kevés víz lesz rajta, vagyis sok a tejföl. :)


Ha kipattog tőle nem lehet, hogy allergiás rá? Vannak babák akik sajnos érzékenyek az anyatejre. Laktózallergiásak.

2015. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Butaság, ilyen nincs, ez csak népi hiedelem.
2015. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy zsíros-e vagy vizesebb-e a tej rengeteg dologtól függ, de egyik sem jobb a másiknál, mert az anyatej mindig éppen olyan, amilyenre ott és akkor a babának szüksége van.


Függ az évszaktól (nyáron sokszor több a vizesebb első tej), a napszaktól, attól, hogy hol tart a baba a szopásban (előbb jön a vizesebb szomjoltó első tej, a végén a zsírosabb hátsó tej), attól, hogy mennyi idős a baba, stb. És nyilván a fentiek miatt az sem mindegy, mikor fejjük le a tejünket, ha a mellben benne maradt hátsó tejet fejjük le, akkor jó zsíros tejet fogunk látni a gyűjtőpohárban, ha szoptatás előtt fejünk ki egy kicsit, akkor pedig vizesebb tejet. NINCS olyan, hogy egyik anyukáé ilyen vagy olyan, mert mindenkié mindig változik és mindenkié tökéletes az ő babájának (de aki mindig a végét feji le, az mindig a zsírosabbal fog találkozni nyilván).

2015. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-) Én nem is mertem rá semmit reagálni a kismamának, mert ilyet még nem hallottam...

Rögtön megkérdeztem tőle, hogy ő mit evett??

Hát remélem hamar rendeződik, mert persze rögtön szteroidos krémet írtak fel a babának. Főleg a kis pofiján van... (Még nekem is felnőtt létemre azt mondják a bőrgyógyászok, hogy hiába ekcémás az arcom is, a szteroidos krémet arca nem szabad kenni!!)

2015. nov. 20. 10:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Valóban felesleges a szteroidos krém, egyébként a kipattogzás önmagában nem komolya probléma, de ha az ok az anya által fogyasztott ételekre való érzékenység, akkor az együtt járhat hasfájással is,emésztési gondokkal, ezért korezserűen mindig azt javasolják első körben, hogy az anyuka figyelje az étrendjét, vonja ki átmenetileg azokat az ételeket, amik a problémát okozhatják. az is igaz, hogy részben az anyai hormonok is okozhatnak kiütéseket, akkor végképp nincs teendő, ahogy jönnek, el is fognak múlni. Sem nyomkodni, sem vakargatni nem szabad őket nyilván. Ha a baba odanyúlna, kis kesztyűt érdemes a kezére tenni (de az én babám meg sem érezte őket). Ha kifakadna egy ilyen kis "pattanás", akkor helyileg, csak azt a gombostűfejnyi pöttyöt fültisztító vattás pálcikával egy csepp szaliciles alkohollal kell fertőtleníteni, ez a köldökcsonk miatt amúgy is szokott lenni otthon.
2015. nov. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba? Simán lehet, hogy nem ételallergiáról van szó (pl. ha tejet, tojást, csokit, stb-t eszel, reagálhat rá úgy a baba, hogy pirul a bőre, pöttyösödik, ekcémás lesz, stb.). Piciknél gyakran előfordul a tejkiütés, főleg arcon- nálunk is volt, pici fehér pattanás szerű pöttyök. Ez a hormonoktól van, teljesen ártalmatlan, nem fáj, elmúlik, felesleges szteroiddal kenegetni :)
2015. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Képzeljétek a tesómmal együtt szültünk (egy időben) és mikor fejtük a tejet poénból összehasonlításként állni hagytuk. Az övé 1,5-ös az enyém 3,8-asnak felelne meg a tehéntejben. Bocs, hogy élek!


Amúgy mikor 1-2 hónapos volt a fiam az égvilágon mindentől kipattogott, ha melege volt, ha fázott, ha friss levegőre vittük, ha nem. A gyerekorvos annyit mondott most szokja a környezetet. Nem kell egyből szteroiddal kenni, az több bajt okozna.

2015. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es. Éppen akkor, abban a napszakban, a szoptatásnak abban a pillanatában, a babád annyi idős korában olyan volt a tejed. Lehet, hogy egy másik fejésnél ha poénból ismét összehasonlítottátok volna, a tesódé tűnt volna zsírosabbnak. Ez amúgy teljesne mindegy, és a legfontosabb, hogy az anyuka magabiztos legyen az anyai képességeiben, ezek között abban is, hogy a teje nagyon jó, a lehető legjobb, és ez Nálad megvolt/megvan, tehát nem akarok vitatkozni, csak szerintem így pontosabb, árnyaltabb a kép (főleg a tesód szempontjából, aki meg talán nem örült annyira annak, hogy 1,5%-osnak láttátok abban a pillanatban a tejét:) Az meg ugye amúgy is evidens, hogy alapból nem a tehéntej az etalon, hiszen nem egy kisborjút szoptatunk, amely napi hat litert szopik, majd két hetes korában simán fellök egy felnőtt embert:)
2015. nov. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!