Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 éves múlt a "nagy" lányom....

2 éves múlt a "nagy" lányom. Most jöttünk haza a kisöccsével a kórházból. A lányom kb.5 hónapja nem szopik, de most, hogy látja a kicsit, ő is jön oda és szeretne. Mit csináljak? Engedjem neki? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem elméleti kérdés, vagyis bárhogy döntesz, az jó döntés lesz. Csak fontos, hogy előtte nagyon alaposan gondold át, melyik döntésed mivel jár (hat).


lehet, hogy a nagy megpróbálna ugyan szopni, de már elfelejtette a technikát, és nem is sikerülne. Ha viszont igen, akkor fel vagy készülve arra, hogy tandem szoptass? Akik csinálják, sok előnyéről és sok nehézségről is beszámolnak, ennek alaposan olvass utána, és annak is, hogy hogyan kell "beosztani" ebben az esetben a melledet a két gyerek között, hogy a kicsinek mindig meglegyen a zsírosabb hátsó tej is.


Ha erre nem érzel magadban elég energiát, akkor ne adj már a nagynak, de akkor egyszer sem! Viszont azt mindenképpen biztosítsd, hogy neki is legyen helye ilyenkor melletted, hadd fúrja be magát a másik karod alá (szopipárna a kicsinek), közben mesélhetsz neki, énekelhetsz, stb. Nem jó megoldás elküldeni azzal, hogy te már nagy vagy, érthető a kis féltékenysége, igénye a bújásra ilyenkor:)

2015. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm ugyanígy járt, ő megengedte, de a nagyobb csak egyszer megnyalta, és ennyivel már elégedett volt. Az én 2 éves lányom nem kérte, inkább ő maga szoptatta a babáját :) Egyébként én nem engedtem volna neki, elmondtam volna, hogy a szopás kisbabáknak való, mert ők még nem tudják megenni a husit/csokit/lekváros kenyeret (amit a nagy szeret), de attól még az ölembe ülhet.
2015. nov. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor még szerencsés vagy. Az én fiam szopni nem akart ugyan, de azt sem engedte, hogy az öccsét szoptassam. köztük 1,5 év van. Sajnos nálunk az lett a vége, hogy fejni kellett és üvegből etetni a kicsit, különben dobálta, ütötte, sírt, kiabált és sajnos nem csak szoptatáskor, hanem utána is, ha meglátta, megvadult egész napra.


Hogy a helyedben mit csinálnék, hát...

Próbáld meg, hátha tényleg nem kell neki sem, csak kíváncsi és akkor magának lemond róla.

2015. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam négy éves volt, amikor megszületett a kistesó, és ő is szopizni akart. Azt csináltam, hogy fejtem le neki anya tejcit egy kispohárba, és megitta. Aztán meg odabújt, és úgy csinált, mintha ő is szopizna. Én nem engedtem meg igazából, mert olyan morbidnak éreztem, hogy egy ovist szoptassak.

A tej viszont ízlett neki, szokta mondani, hogy ami a cici-miciben marad, az ő szeretné meginni.

2015. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy elmeséltétek a tapasztalatokat és köszi a tippeket is. Végül ideengedtem, de már elfelejtette a teknikát... megnyalintotta kicsit, aztán odatette a kis fejét, odabújt. Kíváncsi vagyok mit fog csinálni a következő szopinál.. rájöttem, hogy nem fogom letiltani semmiről, ahogy kiderült, csak a bújásra vágyott ő is. :)

köszönöm a válaszolat! persze még írhattok, hogy veletek hogy volt!

2015. nov. 26. 10:49
 6/6 klopusz ***** válasza:
Ez kétéves korban teljesen természetes viselkedés. Ha csúnyán akarnám mondani, az írnám, hogy irigykedik a picire. Szeretne ő is ismét pici lenni, de ez teljesen normális reakció. Sok családban az is előfordul, hogy a kistesó megszületésekor már szobatiszta gyerek megint pelenkás lesz.
2015. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!