Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy múlt héten vasárnap is, este 11 órakor értem haza és most vasárnap is ugyanez a helyzet a MÁV-nak köszönhetően?

Figyelt kérdés

Ha a 19.07-es vonattal utazok Szegedről akkor 20.46-kor Kecskeméten kellene lennem de ehelyett 10 órakor fog lerakni! És meg onnan kell haza gyalogolnom...

De ez már nem az első eset, múlt héten vasárnap ugyanez volt, és most vasárnap is! Miért van ez így?

Veletek milyen a MÁV?

Csalódtatok már a MÁV Zrt.-ben?

Miért van az, hogy a MÁV Zrt. Igazgatóságáról, Felügyelő Bizottságáról és a társaság vezetőiről semmi információt nem találok a [link] weboldalon?



2013. okt. 20. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
A múlt félévben volt olyan órám, ami este 9-kor ért véget, és ilyenkor nem tudom elérni a fél tízes vonatot. És úgy csinálták meg a menetrendet, hogy az éjjel át kellett szállnom. Mivel édesanyám félt, ezért megbeszélte egy rokonunkkal, hogy ezeken a napokon nála alszom. Azt hittük, hogy csak néhány hétig lesz így, mert a menetrenden mindig csak néhány hétre volt előre jelezve. A végén a rokon megunta, és azt mondta, hogy többet nem alhatok nála. Bár ezt utólag visszavonta, de azóta úgy érzem, hogy nem fogad szívesen, így nem is vettük igénybe a segítségét. Volt egy egész napos vizsgám, ami reggel 8-kor kezdődött, és fél ötkor kellett hozzá felkelnem, mert pontosnak kellett lennem. A vizsgán megbuktam, és a pótvizsgáján is.
2013. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Még azt szeretném megemlíteni, hogy a magyar vonat pedálos "VÍZÖBLÍTÉSES" vécéjében 50 fok van, sem kéztörlő, sem vécé papír, sem víz nem áll az utasok rendelkezésére. Én pisiltam és mivel a vízzel nem tudtam leöblíteni, a vizelet gondolom azóta is ott párolog az 50 fokos vonat vécében illetve az utastérben is. Ha valaki kakál a vízöblítés hiányában, a fekáliás kórokozó baktériumok igazán jól érezhetik magukat ott az 50 fokos vagon vécében illetve az utasok között a folyóson és az utastérben.

Mi a szegény magyar emberek, és szegény magyar gyermekeink nem tudjuk se lehúzni, se kitörölni így elég kellemetlen nekünk a MÁV-val utazni én úgy gondolom.

2013. okt. 20. 21:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem első évben egyetemen volt egy olyan vizsgám, amit csak egy évvel később lehet megismételni, és egy rakat tárgy felvétele függ tőle. A MÁVnak köszönhetően nem értem be (szemerkélt az eső, ezért 60 percet késett a vonat), hatalmas szerencsémre volt busz. A legmocskosabb cég. A vonatok rendszeresen késnek, sok kalauz elképesztően bunkó és lekezelő (mondjuk azért a kis pénzért...), a jegyárak horribilisek nulla szolgáltatásért. És a legjobb, hogy ezt a magyar emberek már észre sem veszik, ha megemlítem valakinek, jó esetben értetlenül néz rám, rossz esetben lecsesz, hogy akkor minek utazom vonattal. Teljesen hozzá vannak az emberek ehhez szokva, a fejesek meg röhögnek a markukban a milliós meg milliárdos végkielégítésekkel...
2013. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én ehhez nem akarok hozzászokni, hogy áll a kaka meg a pisi a vonat WC-ben, meg, hogy 11 órakor érek haza... Ezen mindenképpen változtatni kellene. Nem a kultúrára meg a romákra kellene milliárd forintokat költeni, hanem hogy a magyar gyereknek ne kelljen fekália baciban utaznia meg ragadó üléseken ülnie, meg késő este hazaérnie. Meg hegyet mászni hogy feljusson a bőröndjével a vonatra, meg lejöjjön onnan. Külföldi vasúttársaságnál a vagon szintje a peronéval egy szintben helyezkedik el, nincs büdös, tisztaság van, monitorok vannak, mindig van büfé, víz, tiszta WC, kávézó, büfé a vonaton játszó vagon a gyerekeknek!
2013. okt. 20. 21:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez elég szomorú. De nem lehet egyébként az egész MÁVra ráhúzni ezt a mocskos lepedőt. Ez HELYFÜGGŐ. Itt GYŐR-MOSON-SOPRON megyében NEM szoktak késni se a MÁV se a GYSEV vonatok csak nagy ritkán. A Railjet is erre jár BP. felé és a MÁV-nak többnyire a piros Flirt és Desiro vonatjaival élmény az utazás, VAN WC, KAMERA, TISZTA CSENDES VONAT, úgyhogy számomra ez igen hihetetlenül hangzik. Gondolom ez valami lepukkant alföldi vonal teli romákkal, amiről most beszélsz. Nagyszüleim az Alföldön laknak, nyáron utaztam arra, hát elég lepukkant volt a személyvonat, de még 10 perccel korábban is érkeztem Szolnokra!!


Amúgy itt van egy csomó infó a vezetőségről:

www.mav-start.hu/kozerdeku_informaciok/cegvezetes.php

www.mav.hu/vezetok.php

2013. okt. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Nyugi, a késések meg fognak szűnni! Ugyanis nyáron a hőtágulás miatt hosszabbodik meg a távolság két város között, télen összébb megy a sín és akkor ismét közelebb lesznek a városok egymáshoz.
2013. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2013. okt. 21. 20:23
 8/10 A kérdező kommentje:
de letudják a problémát egy ilyen izléses kis zenés összevágott videóval
2013. okt. 21. 20:23
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de szerinted minket Csongrád és Bács Kiskun megyében élő fiúkat és lányokat mennyire érdekel, hogy GYŐR-MOSON-SOPRON megyében kivételesen csöppnyi színvonala is van a MÁV vonatokon? Nem miattad jár ott a railjet meg a desiro hanem

Mi nem látunk Dél Magyarországon se piros Flirt vonatot se Desiro vonatot, tehát nekünk van okunk a panaszra. Igen ezek alföldi vonatok valóban, igen az az Alföld amiről Petőfi Sándor ír a verseiben, meg például az a Makó ahol József Attila gimnáziumba járt úgyhogy nem kell itt alázni a kulturáltabb országrészt, főleg ha a nagymamádék is itt laknak. Mi mostanában nem érkezünk sehova sem MÁV vonattal 10 perccel korábban, hanem leginkább 1 óra 10 perccel később!Köszi a vezetőséget, érdekes, hogy amikor én néztem még üres volt, azóta hirtelen megjavult! :)

2013. okt. 21. 20:37
 10/10 A kérdező kommentje:
2013. okt. 21. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!