Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babám üt, rugdos,...

3 hónapos babám üt, rugdos, kapálódzik, nagyon erősen sir, ha cicire szeretném tenni. Normális ez?

Figyelt kérdés
Sajnos ő 70%-ban tápszeres baba, de azért anyatejet is kap már amennyi van. A napokban azonban teljesen elutasító. Ha elveszem a ciciti a szája közeléből azonnal abba hagyja. MIntha semmi nem történt volna. De ez a jelenet minden étkezés előtt ismétlődik.
2008. szept. 15. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanennyi idős, 50 %-os tápis, és 10 perc ordítás után meggondolja magát és rábukik a cicire. Nekem az vált be, hogy előtte cumis üvegből adok neki babavizet, iszik kb. 20 ml-t, majd megkínálom ciciből, és elfogadja. Eddig így működött.
2008. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát persze, a kis drága nem akar a cicin dolgozni mert az üvegből könnyebben kiszívja. Én azt csinálnám, hogy előszőr a cicit adnám. Az a gond, hogy nagyon rafkósak és hamar rájönnek, hogy mi a könnyebb. Ja és hamar megtanulta-ha ordítok anya nem nyaggat a cicivel, hanem kapom az üveget! Vagy esetleg próbáld akkor megkínálni szopival, amikor egy kicsit már jóllakott a táppal-talán akkor nem annyira türelmetlen. Próbálkozni kell-szerintem tuti tipp nincs erre. Biztos lesz másnak is ötlete.
2008. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hetes a babám ő is 50 %-ba tápszeresés 2-3 hete nekem is ezt csinálta. Éhes volt, mint egy farkas, de a cicit nem akarta ordított, mint a sakál. Éjjel viszont elfogadta. Nem tudom, de szerintem összefüggés lehet a 2 dolog között, mert múlt héten megjött a mensesem, és amikor olyan elutasító volt, pont félidős lehettem. Azóta semmi gond megint elfogadja, bár a tejem most már még kevesebb, mint idáig, de amíg 1 csepp is van, azt is odaadom neki.
2008. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Cumisüvegből megeszi a lefejt anyatejet. Tudom hogy lusta születése óta ilyen. Nagyon kinlódunk a szopizással, csak ennyire még sosem tiltakozott. Máskor bejött az hogy pár perc múlva ismét ráteszem, de most ez sem segített!
2008. szept. 15. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert már teljesen megszokta a cumisüveget.Ha nem akarsz kínlódni,és üvöltéseket hallgatni,sajnos csak azt tudod tenni,amit eddig,hogy lefejed a tejcit.
2008. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az elejétől fejem neki a tejet mert nem hajlandó a cicmből meginni.Már három hónaposok elmúltunk és már nem is görcsölök a cicizéssel.Igy legalább apa is tudja etetni és ő imádja ezt.Pedig nekem tejem lenne de nem tudok mit csinálni.Ne hidd el hogy elapad csak rendszeresen fejd mintha szoptatnád a babót.Lehet, hogy még több is lesz mert nem fogsz görcsölni.Hidd el tudom miről beszélek 3 tejtestvére van a babámnak.Lényeg,hogy tele legyen a hasa.
2008. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!