Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a gond szoptatásnál?

Mi lehet a gond szoptatásnál?

Figyelt kérdés

Szopizás kezdetekor szépen bekapja a cicit, el is indul a tejleadó reflex a másik mellemben nem sokkal később (van, hogy abban a mellemben is érzem, amiből épp szopizik), gyerkőc szív, majd egyszer csak elkezdi húzni a mellemet különböző irányokba, erősen szorítva tépi, néha úgy, hogy szinte fáj, majd vagy hirtelen elengedi vagy el sem engedi, csak így forgatni kezdi a fejét.Ha elveszem tőle a cicit, van, hogy sírni kezd, de ez a ritkább, a gyakoribb az, hogy kiköpi a cicimet és elkezdi rágni, nagy cuppogásokkal szopni az öklét, képes mélyen a szájába tuszkolni, úgy nyammogni rajta.


Nincs elég tejem esetleg, vagy van, csak nem tudja kiszívni? Vagy esetleg túl erős a tejleadó reflex? Vagy pont ellenkezőleg: nem elég erős, és emiatt húzza a cicimet?


Szerintem nyelvlenövés és más ilyesmi anatómiai problémánk nincs, mert eddig ügyesen szopizott, szépen gyarapodott is a súlya. Végül is még most sem csökkent a súlya, csak olyan, mintha éhezne, és nem akarom, hogy eljussunk addig, hogy éhezzen, már ha egyáltalán ez a baj.


Kétségbeejtő, hogy az eddig gyönyörűen szopizó babám szinte majdhogynem egyik pillanatról a másikra rémesen szopizóvá vált.


Most 14 hetes.



2015. dec. 28. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy kettő darab T vel írtad, és az egyiket felcserélted az A betűvel..
2015. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bella169 ***** válasza:

Nekem akkor viselkedik így a kislányom (most 4 hós) amikor az adottt ciciből kifogyott a tej.

Szopi után közvetlenül fejd meg azt a melled és megnézed mennyi jön ki belőle. Ha kevés minimális akkor kevés a tej.(ne csak megnyomd, mert nekem pl egy nyomásra mindig jött valamennyi sokszor kispriccelt de mikor megfejtem akkor kijött max 5-10 mili tehát jócskán üres volt)

Ha nincs fejőd megpróbálhatod azt is, hogy átteszed a másik cicire ha amúgy csak egyből szokott egyszerre enni, és ha azt elvei és szívja akkor a másikban kevés volt. Ugyan ez a teendő ha a mellfejéssel úgy látod tényleg üres az adott cici.

2015. dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És a lefejt tejet mindig odaadod neki pluszban még akkor, rögtön?
2015. dec. 28. 00:18
 4/9 Bella169 ***** válasza:

Nem. Mivel egyrészről az én kislányom nem fogadja el se a cumisüveget se a kanalat se a poharat. Másrészt mikor ő tépi a cicit és megfejem ellenőrzés gyanánt 5 milinél még többet nem sikerült lenyühülnöm az meg semmi.

Ráteszem ilyenkor a másik cicire és befejezi azon az étkezést.

2015. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És ilyenkor a másik melledet teljesen ki tudja üríteni, vagy ott is fejésre kényszerülsz?


Meg azt olvastam, hogy létezhet olyan, hogy a baba az úgynevezett hátsó tejet, ami zsírosabb, nem tudja kiszívni, és ilyenkor hiába tesszük át másik mellre, ott sem fogja tudni kiszívni, tehát mindig kicsit éhezik, mivel a zsírdús részhez így sosem (vagy csak nagy ritkán) jut hozzá.

2015. dec. 28. 00:24
 6/9 Bella169 ***** válasza:

A második mellből csak annyit eszik, hogy jóllakjon, és azt nem is szoktam megfejni.


Azért is írtam hogy fejd meg közvetlen szopi után. A mellszívó elég erős, ha az meg tudja indítani akkor van még benne.

De nagy a valószínűsége a kevés tejnek mert már 14 hetes a kicsid. 6-8 hetes korukra megerősödnek annyira hogy ki tudják üríteni a mellett. Ha eddig kitudta akkor azt nem felejti el egyik napról a máikra.

2015. dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevés a tejed. Nekem is akkor csinálta, ha már üres volt a cici. Igény szerint szoptatod? Próbáld többször mellre tenni, és szopi után mindig fejni. Pár nap alatt javulni kell a helyzetnek. Én ilyenkor mindig rostos baracklevet ittam és kicsit szaporodott. Kitartás! Jól csinálod!
2015. dec. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos előfordult, hogy volt, mikor megijedtem, hogy nincs elég tejem, és adtam neki lefejt tejet vagy tápszert cumisüvegből...


akkor lehet, hogy kialakult nála a cumizavar, és ezért csinálja most ezt?

2015. dec. 28. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van cumi, cumisüveg, lehet cumizavar. Kitartással vissza lehet alakítani, így mondják a szopis tanácsadók. lll.hu-n találsz ingyenes tanácsadókat. Nekem is segített vki mellgyulladáskor.
2015. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!