Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szólnak be az idős...

Miért szólnak be az idős nénik, hogy: jaj de nagy baj, hogy nem szoptatok?

Figyelt kérdés
10 hónapos gyönyörű egészséges kislànyomat mindig megcsodàljàk a boltban, majd rendre megkérdezik: szopik még? Màr itt csodàlkozok, hogy, ilyet hogy illik kérdezni... De úgy tűnik idős néniknél ez természetes... mikor azt vàlaszolom, hogy nem, megrökönyödnek, szànakozva néznek és előadàst tartanak, hogy ez milyen nagy baj. Azt pedig meg sem halljàk, hogy önhibàmon kívül (betegség miatt) apadt el a tejem, kislànyom 2 hónapos kora utàn. Nekem is fàjó pont, hogy nem tudtam tovàbb szoptatni. Miért piszkàlnak még pluszban? Tudom, hogy nem kellene törődnöm velük, de mégis rosszul esik.
2015. dec. 31. 00:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond, hogy Elnézést de ezt nem kívánod megvitatni mert túlságosan privát témának tartod.
2015. dec. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

"És Önök élnek még nemi életet a férjével?"

A meghökkent arcra "mentegetőzz", hogy azt hitted, hogy most illetlen kérdéseket kell feltenni és próbáltad felvenni az iramot.

2015. dec. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Lazán kapcsolódik, de ügyfelezős időszakomban belefutottam egy fickóba, aki állandóan édesemnek, cicának meg egyebeknek szólított. Elfutott a méreg és lemókuskáztam. Döbbenten nézett rám. Mondtam, hogy ne haragudjon, azt hittem, hogy ennyire baráti viszonyban vagyunk már.

Onnantól "kedves kisasszony" lettem, szigorúan :)

2015. dec. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Az öregasszonyok azon kívül, hogy nagyon utálatosak tudnak lenni, sokat látott emberek. Én utánanéznék miért a megrökönyödés. A legegyszerűbb, hogy megkérdem az egyiket.

Hát igen..., te tudod az igazat hogy miért nem szoptatsz, ha nem hallgatnak meg nem tudsz mit tenni felszínes hülyék.

2015. dec. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Ebbe én is sokszor belefutottsm. Jaj, mekkora baj ez, bezzeg vkinek a vkije még a 2éves gyereket is... persze manapság már (itt jött az a rész, mikor azt kellett gondolnom, hogy az én hibám, hogy nem szoptatok). Kétszer eljátszottuk ezt, harmadjára, mikor rákérdeztek, simán mondtam, hogy igen, szopik. A kecske is jóllakott, és a káposzta is megmaradt. Városban talán összeugranék velük, de mi pici faluban lakunk, jobb a békeség. Ne aggódj ezen, az én gyerkőceim is tápszeren nőttek fel, nagyobb bajuk ne legyen soha.
2015. dec. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Én is hasonló helyzetben voltam. Talán kétszer hallgattam meg a kiselőadást, a következőnél már inkább szopizott a gyerek.:D Olyankor bólintanak egyet, esetleg combhurkák mennyisége alapján kommentálják a tej mennyiségét, én meg összenézek a lányommal és mosolygunk. Nem kell azt senkinek se tudnia, hogy tápszeres, a miérteket meg pláne nem.

Szerencsére ahogy nő, egyre kevesebb ilyen kérdést kapunk, szóval nyugi, rövidesen vége lesz.:)

2015. dec. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Ez még csak a kezdet :) Idős nénik bármibe beleszólnak. Én egy egész télen át hallgattam a "Miért nincs rajta kesztyű, megfázik a kicsi keze"-t (mert 10 perc birkózással ráadom, ő meg 2 másodperc alatt leveszi), de volt már miért adok a kezébe koszos homokozójátékot és miért nem fenekelem el a hisztiző gyereket is. Magyarázkodni meg teljesen fölösleges, hogy miért nem szoptatsz, egyrészt mert úgysem hallgatják meg, másrészt meg nem tartozol nekik magyarázattal, akkor se ha egyszerűen nem akarsz szoptatni és akkor se ha mindent megtettél érte.
2015. dec. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Én ezt nem értem, mert régiektől mindig csak olyan sztorikat hallok (mondjuk 60+), hogy nem szoptattak vagy csak 3 hónapig, mert akkor az volt az elvárás. Most meg erőltetik a 2 évet? milyen álszentek...


Egy tanácsom van, ha szereted a szarkasztikus humort, próbálj velük trollkodni. Nekik mindegy úgyis, hogy mit válaszolsz (hiszen előre elítélnek), te meg jól szórakozol!


Engem eddig kétszer piszkált öreg néni, és egy bácsi. A néni megkérdezte tőlem terhesen ősszel (30 fok), hogy nem fázom meg a téli kabát nélkül? én mondtam, hogy de, ezért vagyok itt most is az orvosnál. és kimentem:))


A másik esetben azt kérdezte egy bácsi, az esővédő alatt nem fullad-e meg a gyerek. én mondtam, hogy de, igen, sajnos megfullad...és szomorú arccal eltoltam a babakocsit.:))


szerencsém van, mert ez Bp belváros, sosem látom többé őket.:))


28N

2015. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom másfél évesen szopizik és nekem meg azért szólnak be. Tudod, ha "van rajta sapka" akkor meg az a baj.

Legalább vkihez tudnak beszélni. Rájöttem, hha én kérdezek először, akkor nem vekünk foglalkoznak. "Hogy van? Nem fáj a lába?"

2015. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekem meg azon szoktak csodálkozni az öregasszonyok, hogy a 11 hónaposom még szopik. Mindig kérdezgetik, hogy meddig akarom még szoptatni. A férjem válaszolta egyszer, hogy "Olyan 17-18 éves koráig", utána témát váltottunk. :)
2015. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!