Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babám több mint egy...

3 hónapos babám több mint egy óráig szopizik. Este és éjszaka még tovább is. Nem sok ez? Fáj már a mellbimbóm, pedig bimbóvédővel szoptatok.

Figyelt kérdés
Ha hamarabb elveszem tőle, sír. 100 gramm körüli adagokat szopizik.

2015. dec. 15. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez már csak a komfort cici miatti ragaszkodás...ha elveszed és sír, akkor meddig sír?? másként kellene megnyugtatni. Esetleg adhatsz neki cumit, ha elfogadja.
2015. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért azt könnyű eldönteni, hogy csak "cumizik", vagy nyel is.

A mi kislányunk is elbabrált velem minimum 40 percet, átlagosan 1,5 órát ennyi idősen, de nekem nem volt elég tejem, azért lógott rajtam ennyit.

2015. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

100gramm 3 hónaposnak szerintem kevés egy óra alatt.

Számold ki, hogy egyáltalán van-e elég tejed neki még, mert szerintem nem elég neki. Persze te látod, van benne komfort is tuti, de ha tényleg 100-at eszik egy órás szoptatással akkor az nem hiszem, hogy elég neki. Az enyémnek legalábbis "kicsi" a gyomra, és 120-at eszik egyszerre naponta 8*.

2015. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez butaság, az enyém 80-90 grammot szopizott még 6 hósan is és gyönyörűen hízott vele...napi 5-6 szopi mellett...ha elég zsíros a tej, akkor nem kell hogy 1,5 deciket szopizzon...kérdező ha sárgás a tejed, és jó zsíros ránézésre, akkor bőven elég ennyi is..szerintem inkább azért sír mikor leveszed, mert megszokta hogy 1 órát rajta lehet...3 hónapos..elég "érett" ahhoz hogy elkezdj neki képeket mutogatni, játszani, mondókázni, énekelni neki, egyszóval hogy máshogyan megnyugtasd. Éjjel ezekre nyilván nincs lehetőség, arra meg ott a cumi.
2015. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 LadyLoss ***** válasza:

Vagy éppen növekedési ugrása van. Mikor enyém volt 3 hónapos ugyan ez volt, kb 2 hétig. Aztán visszaállt a rend, csak hagyni kellett hogy szaporítsa magának a tejet. Méregetni felesleges mennyit eszik. Ha havonta hízik,akkor jó. Nem esznek egyforma mennyiségeket a babák, és nincs egy egyetemes kiszámolós, hogy mennyit kéne. Ami van az parasztvakítás, vagy a tápszerezéshez találták ki. Mi felnőttek se eszünk egyforma adagokat. Este éjszaka zsírosabb a tej összetétele (nem ránézésre, hanem beltartalmilag) ezért este kevesebb is elég lehet. Van ilyen, meg van olyan baba.

Légy egy pici türelemmel felé, ha 1-2 héten belül nem változik a helyzet, akkor keress meg egy szoptatási tanácsadót.

(a bimbóvédőtől is fájhat ám a bimbód)

A cumival is próbálkozhatsz, ha úgy látod nem okoz cumizavart.

2015. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!