Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki nagyon sokáig szoptatott?

Van aki nagyon sokáig szoptatott?

Figyelt kérdés
Hány hónapos/éves korig? Okozott valami problémát a baba vagy a ti hétköznapjaitokban? Család, környezet mit szólt hozzá? Ti is egyetértettetek vele, hogy jó ha sokáig szopizik, vagy inkább a baba "harcolta ki" magának?
2016. jan. 10. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nemrég lett másfél éves, a környezetem már több mint fél éve megszól érte, most kezdem majd apránként megvonni, de magam miatt.
2016. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, mennyi idős a gyereked, aki a kérdést ihlette?
2016. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

2 éves 4 hónapos fiam a délutáni és az esti alvás előtt szopik még. Esze ágában sincs elválasztani magát. Nekem ez már elég terhes, szeretném, ha nem futna át éjjel, hogy "cicit kérek", stb.

Nagyon kis erőszakos, de nem tudok mit tenni. Ha nem kap cicit, nem alszik el. Tényleg. Van két óvodás testvére, rájuk is tekintettel kell lennem, főleg az esti altatásnál. Apa ekkor még nincs itthon, egyedül vagyok velük.

Gőzöm sincs, hogy fogja abbahagyni.

Az előnye viszont az, hogy bármit is hozzanak haza a nagyok az oviból, a kicsi nem kapja el, erős, fejlett, makkegészséges.

2016. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy a család félig nyíltan elítéli ezt, de szerintem aki nincs benne, annak gőze sincs a témáról igazából. Főleg, hogy nem volt még anya a tágabb családunkban, aki ennyi ideig szoptatott volna, a mi korunkban ezt még nem tartották olyan fontosnak, túl korai volt a hozzátáplálás is, aztán elapadt a tej.
2016. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
26 hónapos koráig szopott a kisfiam. Senki nem szólt meg érte. Már csak este szopott akkor. Nekem már teher volt, így megbeszéltem vele egyik este, hogy nincs több cici, nagy fiu már, anyának fáj stb... Első 2-3 este nehéz volt, sokára aludt el, de nem sírt. Természetesen ott maradtam mellette amíg el nem aludt. Így maradt a mellébújás, és úgy aludt el. Egészen 5 éves koráig, amikor ő maga mondta, hogy most már nagy fiú, egyedül alszik el. Előtte hallani sem akart róla :-)
2016. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A fiam 16,hónapos koráig szopizott,én választottam el...mert már nagyon kellemetlen volt (harapot,húzta stb)A lányom most 14hónapos még szopizik,és nem nagyon akar leszokni.A családban a Férjem kivételével mindenki megjegyzésekett tett.
2016. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

2-es: Még csak 10 hónapos a lányom, szóval nem olyan sürgető a leszokás kérdés. Csak sokszor olvasom, hogy mások könnyen kiváltanak egy-egy étkezést, egyre kevesebbet szopizik a baba, aztán nappal, majd éjszaka sem kér. Meg hogy egy éves kor után "illik" leszokni. A lányom meg nem úgy néz ki, hogy neki ez menni fog a közel jövőben. De olvastam az ellentábor véleményét, hogy amíg a babának és az anyának sem teher, addig lehet és jó is ha minél tovább szopizik. És most ennek a tábornak a tapasztalataira vagyok kíváncsi.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. jan. 10. 20:53
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
27 hónapos volt a fiam saját maga hagyta el és akkor is már csak reggel meg este evett.
2016. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Egyik gyerek majdnem kettő, másik majdnem 3 éves koráig szopott. A mi társadalmunk nem elfogadó a hosszútávú szoptatás terén, így nem borzoltam a kedélyeket, a férjemen, édesanyámon, és a doktornőnkön kívül nem tudta senki. (Nem is feltételezték ugye ekkora gyerekekről)


Nem kellett kiharcolniuk semmit, természetesnek vettem ez irányú igényeiket. Persze ésszerű határokat húztunk, tehát csak otthon, vagy idegen helyen akkor, mikor csak kettesben voltunk, akkor szoptattam őket. Épp ezért nem tűnt fel senkinek. (Még az óvodát is úgy kezdte a lányom, hogy otthon elalváskor még szopott. Az oviban csodálkoztak, hogy nem kell neki alvós játék, kérdezték is, hogy otthon mivel alszik. A férjem pedig (aki büszke az ő ősanya nejére) meg is mondta, hogy cicivel. Az óvónő értetlenül nézett, valószínűleg nem gondolta, hogy a kiegyensúlyozott, önálló, villámgyorsan beilleszkedő 2.5 éves gyerek még szopik otthon elalváskor.

2016. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
21 hónapos és még szopik. Eszem ágában sincs elválasztani. Nem teher, kivéve betegségek idején okoz egy kis fejtörést, hogyan gyógyulhatnék meg gyógyszer nélkül. Eddig még mindig sikerült:) Számomra ez fantasztikus felfedezés, hogy nem kell minden hülyeségre gyógyszert beszedni, mert anélkül is meggyógyul az ember. Persze az immunrendszernek kell olyankor segítség, de meg lehet találni azt is, ami nem árt se a babának, se nekem. Persze jöhet olyan, ami miatt abba kéne hagynom a szoptatást, de nagyon örülök, hogy eddig nem jött. Most nagyon aggódtam, mert fogászatra kell mennem, de azt mondták, az érzéstelenítés ellenére szoptathatok. Mivel fogzik és hetek óta alig eszik valamit az anyatejen kívül, így hiába 21 hónapos, nagyon nem jönne jól most egy elválasztás. De bármikor volt is beteg, a szoptatással szó szerint az éhenhalástól mentettem meg nem egy esetben! Amikor nem beteg és nem kínozza a fogzás, olyankor mostanában már nagyon szépen eszik mást is, régen ez nem így volt. 10-12 hónapos kora körül volt egy krízis, amikor a hozzátáplálás megtorpant, nem volt hajlandó enni, csakis szopizni akart. A tejem apadt az idegtől. Attól féltem, hogy éhenhal. Amíg sok tejem volt, 200 ml-t is ivott egy este, akkoriban nem egyszer fordult elő, hogy egész este csak 20 ml-t ivott és ezután sem akart semmit reggelizni. És akkor jött anyósom, hogy azért nem eszik a gyerek, mert szoptatom. Egész napra max. 2 dl anyatejem volt még, másik unokája annyi tehéntejet ivott csak reggelire és mégis végigette az aznapi 5 étkezést, de az én gyerekem azért nem evett szerinte, mert megkapta a 2 dl tehéntej helyett a 2 dl anyatejet. Ott sápítozott, hogy azért nem reggelizik, mert megszoptattam este. Mondom 20 ml-t szopott a gyerek egész éjjel. Szerinte tényleg ezért nincs étvágya? Nem fogta fel. Addig hallgattam tőle, hogy azért nem eszik a gyerek, mert szoptatom, hogy megmondtam a férjemnek, ha még egyszer beleszól valaki abba, hogy megszoptatom-e a gyerekemet, beleverem a fejét a betonba. Semmi más nem tartotta életben őt 3 hónapig, csak a szoptatás, az a nyomorult napi 2 dl, amit ki tudott még szegénykém szívni. Emellett napi max. fél üveg bébiétel. Semmi több. Borzasztó volt. Később rendeződtek a dolgok, semmi köze nem volt a nemevésének ahhoz, hogy szoptattam. 21 hónapos és még most is szoptatom és ha jó passzban van, szopi mellett is rengeteget eszik, ha meg foga jön vagy beteg, akkor semmi nem kell szopin kívül. Sok mindenhez volt köze a nemevésének, de a szoptatáshoz semmi köze nem volt. Mindenesetre azóta anyósommal nem túl jó a viszonyom. A károgásával elérte azt, hogy annyira ideges voltam, hogy egy időre mellőztem a társaságát, mert attól féltem, hogy nem tudom megszoptatni a gyereket, ha idegesít és tényleg éhenhal.
2016. jan. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!