Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az. Hogy azok a gyerekek,...

Igaz az. Hogy azok a gyerekek, akiket anyukajuk sokaig szoptatott, sokkal kevesebbet voltak betegek, mint azok, akik tapszert kaptak?

Figyelt kérdés
2015. febr. 13. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Ez szerintem nem igaz.

Én három éves koromig szoptam, és elég sokat betegeskedtem.

2015. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem. 2 éves koráig azoptattam. Aztán a bölcsiben 1 hetet kárt, 1 hetet mem. Hiába adtam mindenféle immunerősítőt neki.
2015. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
4,5 hónapig kapott minimális anyatejet és nem kimndottan beteges. Én teljesen tápszeres voltam, egyáltalán nem voltam beteges.
2015. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, 5 héttel idő előtt, mert kiderült, hogy rákos vagyok. Első perctől tápos volt korababaként. Hat éves koráig évente egyszer hiányzott oviból, aztán pedig egész általánosban csak bárányhimlő és egyszer orrmandulaműtét (horkolt) miatt. Abszolút rácáfol mindenféle tudományos megállapításra :)
2015. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
10 hónapig nagyon fontos, immunerősítő - utána viszont az orvos mondta, hogy zéro! - és felesleges elválasztási gondokhoz vezet. Régen azért szoptattak sokáig, mert fogamzásgátlás volt - valamennyire, de ma rendszerint visszaáll a ciklus a nőknél és a tej kimondottan rossz ízű ekkor, a gyerek jelzi is, vagy nem is akar szopni.
2015. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Tápszert kaptam, köszönöm, jól vagyok. Gyerekként sem voltam beteges, azok közé tartoztam, akik csak 1-2 napot hiányoztak egész tanévben. Felnőttként is egészséges vagyok testileg-lelkileg.
2015. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
3%
Az igaz, hogy a legalább 6 hónapos korig kizárólag szoptatott gyerekek kevesebbet betegek. Viszont a kizárólagosság itt szigorúan értendő, már a kórházban kapott 1 cumisüvegnyi bármilyen pótlás, egy kis tea stb. érvénytelenné teszi.
2015. febr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
10 hónapos koráig szoptattam a nagyobbik lányom, antibiotikumot óvodás korában kapott először. Előtte évi 1 megfázás volt. A kicsi fél éves, csak anyatejes. Állandóan náthás, 3 hete antibiotikumot is kapott. Úgyhogy szerintem nincs összefüggés.
2015. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

az anyatej fontos, de nem mindenható.

én csak tápszert kaptam, szinte soha nem vagyok beteg, nem voltam kórházban, stb.

a lányaimat szoptattam is, és tápszert is kaptak, egyelőre ők is jó immunrendszernek örvendenek :)

2015. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Anyukámnak nem volt teje egyikünknél sem, mégis szökőévente talán egyszer voltunk/vagyunk betegek. Nekem se volt tejem, de szerencsére még sosem volt beteg a gyerek. De van egy barátnőm, akivel nagyjából egyszerre szültünk, ő tudta szoptatni a babáját, de a kicsi sokszor beteg.
2015. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!