Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha bealszik cicin, akkor...

Ha bealszik cicin, akkor mindenképp eleget evett?

Figyelt kérdés
Vagy létezhet olyan, hogy a fáradtság erősebb?

2016. jan. 11. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Koraszülött vagy sárga újszülötteknél, és beteg babáknál lehet erősebb a fáradtság az éhségnél.
2016. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát az én lányom végig aludta a születése utáni 5 napot...5 perc alatt aludt be cicin...aztán amikor már tiszta mellgyulladásom volt ő meg fogyott csak egyre, akkor lefejtem a tejem...mindössze 10 milit sikerült...kiderült hogy az éhségtől annyira le volt gyengülve hogy azért nem bírt ébren maradni..

na nekem ennyi elég volt azonnal beszereztem a mérleget és onnantól minden étkezés előtt mértünk - védőnő is egyetértett ebben - és persze pótoltunk is...aztán 3 hónaposan már újra kizárólag anyatejes volt, és akkor már beindult úgy a tejem, hogy egyértelműen lehetett rajta érezni ha kiürítette a mellem, meg hát addigra már olyan izgága volt, hogy éhesen tuti nem bírt volna elaludni...de kb. 4 hós koráig én mértem.

2016. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az enyém 4 hónapos, általában kb. 5-10 percig szopizik, majd vagy bealszik azon a cicin, vagy rángatni kezdi a cicimet, ekkor átteszem a másikra,ahol újra szopizni kezd, majd vagy azt is rángatni kezdi, vagy bealszik rajta.


Volt már, hogy mértem, és akkor is rángatta, mikor eleget evett( a "nagykönyv szerint"), és olyan is volt, hogy bealudt, mikor csak feleannyit evett, mint "kellene".


Amúgy jó erős baba, havonta egy kilót gyarapszik kb. gügyög és élénken mozog, bár most az utóbbi 1-2 hétben mintha nem gyarapodna olyan ütemben, mint eddig.

2016. jan. 11. 21:01
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ébreszd fel a háta csípkedésével.
2016. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján eleget eszik a picid. Anyatejes babáknál gyakori, hogy 4 hónapos kor körül lassul a hízás.
2016. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Ne "nagykönyv" szerint etesd! Egyetlen egy gyerek sem nagykönyvi eset!

Elképzelhető, hogy fáradt és bealszik miatta. Olyankor kicsit simogasd meg különböző helyeken, (háta, füle töve). Ha jó helyen simogatod akkor álmában is újra elkezd enni. Esetleg vedd fel olyankor büfiztesd meg és tedd vissza. Én ezeket csináltam.


Anyatejes babáknak mindig más az a mennyiség amitől jól lakik, van, hogy annyit eszik, mintha egy komplett étkezést végig enne, illetve van, hogy csak szomjas és csak pár kortyra van szüksége. Ha mindig méregeted belezakkansz ezekbe az eltérésekbe. Tudja ő, hogy mikor mennyi kell neki! Azt se felejtsd el, hogy a tejed minősége napszakonként változik.

2016. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!