Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes baba miért ébredezik...

Egy hetes baba miért ébredezik egész éjjel, míg nappal rendesen alszik?

Figyelt kérdés

Már harmadik éjszaka, hogy folyamatosan ébredezik, sír és csak akkor alszik el nagy nehezen, ha a hasamon tartom. Ezzel szemben nappal 3-4 órákat alszik. Biztosan nem éhes, de szopival nyugtatja magát. Nem akarom túletetni, így igyekszem kivárni a 2 órát legalább a szoptatással. Szoptatás után a mellkasomon elalszik, de ahogy leteszem 5 perc múlva felsír.

Szerintem a hasa fájhat, de a kórházban azt mondták, hogy a hasfájás csak később alakul ki.

Szoptatás közben piros pöttyök jelennek meg az arcán. Valamire érzékeny lehet?


2016. jan. 20. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy csak később kezdődik a hasfájás. Van mikor valóban de az enyém már 1 hetesen is húzgálta a lábát. Piros foltok lehet csak a fárasztó evés miatt vannak. Próbálj tejmentesen étkezni, gyakran a laktóz vagy a fejfehérje okoz puffadást a babáknak. Meg gyakorlatilag bármi pl gyümölcslevek mint az enyémnél. És adhatsz espumisant vagy infacolt is. Igazad van abban is, hogy nem akarod túletetni, az is okozhat hasfájást. Sehogy máshogy nem nyugszik meg? Az enyémnél az vált be, hogy hassal fektettem az alkaromra és úgy járkáltam vele. Bár az enyém a cumit is elfogadta, megnyugtatta. Ha éhes úgyis kiköpi és járkálással ia tovább sír. A másik, hogy mikor elalszik ne 5 perc után tedd le, hanem kb 20. Ennyi időre szüksége van ahhoz, hogy elég mélyen aludjon. Ha minden igaz akkor nem fog felkelni, legalábbis az enyém úgy már nem kelt fel de ha 5 perc után tettem le, akkor igen.
2016. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Probald hason altatni.nalunk ez valt be.az en babam is egesz nap aludt de ejjel semmit.osszekeverte a nappalt az ejszakaval.ejjel legyen sotet csak akkor legyen feny mikor szoptatsz.es ejjel csak akkor rakom tisztaba ha kakas.idovel megszokta h ejjel nem kakalt egyaltalan.nappal eves utan rakom tisztaba igy felebred ha bele is aludna s igy egy kicsit ebren marad jatszunk aztan belealszik s igy tovabb.este furdes utan bele a halozsakba cici s alszik is
2016. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!