Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igény szerinti szopival...

Az igény szerinti szopival elértem hogy éjjel nappal rajtam van 4hetes és ordit felébred ha furdenek meg amúgy is mert így nem tudom adni rendesen a Colief cseppet sem mert azt kaja elött kéne mit tegyek jó lenne aludni is?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Ne szoptasd állandóan, ha sír. Lehet, hogy egészen másért sír, nem is éhes. Cumi?
2013. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Szoptasd fekve, közben tudsz szundítnai, aludjatok egymás mellett, kösd kendőbe, ülj le, dőlj hátra és szundikálj...

Ha ezek kivitelezhetetlenek, akkor cumi, csak azzal az lehet a baj, hogy cumizavaros lehet és gond lehet a szopizással.

A hordozás azért is lenne jó, mert akkor cici nélkül is élvezhetné a közelségedet, amire most 4 hetesen ugyanolyan szüksége van mint az evésre, ivásra.

És próbáld úgy felfogni, hogy nem ezt "érted el", ez tarmészeténél fogva van így. Azt érted el, hogy van elég tejed, tud szopizni a babád, megalapoztad a tejtermelést, és pár hét múlva csökkenni fog a szopizási idő:)!

2013. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti,hogy a cici állandóan a szájában legyen.

Attól is fájhat a pocikája,hogy sokszor szív csak előtejet.

Nyugtasd meg,simogasd a hasát.Énekelj neki,sétálj vele.A cumi nem mumus nyugodtan adjál a szájába.

Én is igény szerint szoptattam 14 hónapig :) Szopiztasd meg 1-2-3-4 óránként ahogy kéri de nem legyen a cicin állandóan.Lehet csak a közelségedre vágyik,búj mellé hagy érezze,hogy ott vagy neki!

Kitartás,a hasfájás elmúlik hamarosan és utána könnyebb lesz!

2013. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 cilicica válasza:
48%
Én az 1 hónapos babámmal kórházba kerültem 1 hétre, ahol szigorú időrendben kellett szopiztatni: reggeltől 6-9-12-15-18-21 estig. Nehéz volt, de mind a ketten megszoktuk. Mikor haza mentünk, ezt folytattuk, és hamarosan ő is időben kérte a cicit és az én cicim is időre készen állt. Az etetésre mindig 30perc állt a kórházban rendelkezésre, itthon viszont persze rugalmasabb voltam. Ez nagyon jó volt, és most 1 évesen is mindig pontosan ugyan akkor van reggeli, tízórai, ebéd, uzsi és vacsi. Így lehet az etetések közben időd magadra, vagy amire kell, és ha el kell menni otthonról, akkor sem probléma, mert tudsz előre tervezni.
2013. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
az étkezések között 2-4 óra teljen el. Nem kell mindig cicit dugni a szájába, ha sír, lehet, hogy más a baj. Unatkozik, pisis-kakis, fáj a pocija, stb. Hamar meg fogod tanulni, hogy mikor mit szeretne.
2013. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

És végkimerülés esetén, ha már nincs jobb ötlet, ki lehet próbálni egy cumit.

De talán a zenélő forgó is használ.

2013. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is első babánál mindenki ezt mondta hogy igény szerint szoptassak meg hogy pici még és az normális hogy 20 percenként sír és eszik majd alszik a cicin stb. meg hogy hát szegény nemrég még egy testben volt velem, most is ezt szeretné és hogy ez oké hogy egész nap rajtam van. Aztán csak ordított állandóan ha nem volt cici a szájában. Kiderült hogy hasfájós, túlterheli a pocakját ezzel hogy állandóan eszik-emészt-eszik-emészt, és igenis meg kellett próbálni kitrükközni hogy ne egyen 2 óránál hamarabb újra.

Mértem is hogy mennyit szopik mert éheztetni nyilván nem szerettem volna, és láss csodát pár nap alatt SOKKAL kevesebbet sírt és magától állt rá a 2-3 óránkénti evésre. Kapott cumit közte igen de 3 hónapos korában ki is köpte nagy ívben, nem kellett neki többet.

Úgyhogy én azóta revideáltam az igény szerinti szoptatással kapcsolatos elképzeléseimet/tévhitemet.

Én is kipihentem magam, végre el tudtam menni wc-re fürödni enni esetleg egyedül, nem szorultam állandó segítségre, mindenkinek sokkal jobb lett így. A fiam sem sírt folyton, és hozzászokott szépen a kiságyához alvás terén stb. 1 éves koráig szopott végül úgyhogy a korai cumizás se okozott semmiféle zavart vagy szopisztrájkot.

2013. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hű, van némi félreértés az i.sz. szopi terén, azt hiszem.

Nem, nem azt jelenti, hogy mindig minden körülmények között minden nyikkanásra cicit kell dugni a baba szájába:)!

Ha nyilvánvalóan melege van, fázik, tele a pelus, "csak" testközelségre vágyik, akkor természetesen nem kell, hogy a mell legyen a megoldás:)!

Az i.sz. szopi jó, az értelmezésbéli különbségek, félreértések okozzák a legtöbb ilyen jellegű problémát szerintem.

2013. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Inkább az a gond szerintem hogy VAN akinek beválik (van olyan baba aki valóban magától tartja hogy eleinte 2 óránként szopik de aztán magától átáll 3-ra sőt 4 re tudom mert nekem a második babám ilyen volt nála abszolut bejött az hogy amikor kérte, adtam neki 10 perc alatt végzett és már fordult is el, ez volt az IGÉNYE, ENNYI).

De az első babámnak bizony nem ez volt az igénye hanem hogy lehetőség szerint egy percre se legyen letéve, és amikor csak megébredt szeretett volna szopizni erre nagyon jó volt a cumi hogy amikor nem éhes akkor ne azért egyen már tovább mert szopizási ingere van, hanem akkor EGYEN amikor kicsit kiürült már a gyomra, emésztett stb.

Mert ugye az a gond hogy ha cumizik a mellen a mell nem üres, mindig termelődik benne valamennyi tehát cumizás közben is eszik kvázi.

2013. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem fogadja el a gumit terem elvileg van mert fejek is utána de úgy csinál mint aki cicire...
2013. febr. 14. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!