Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két-három hetes babátok, hány...

Két-három hetes babátok, hány ml tejet szopik egy alkalommal?

Figyelt kérdés
Azok akik kb. 6-7-szer szoptatnak egy nap kb. hány ml-t eszik a babájuk? Az enyém úgy vélem kb. 50 ml-t, amit én kevésnek találok. Az egyik mellemben eleve kevés a tej, mivel egy operáció miatt átvágták a tejcsatornák egy részét. A tej színe sárgás, gondolom zsíros. Nem mutatja, hogy éhes lenne, de mégis aggódom, hogy ez így kevés lesz.
2016. jan. 26. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hetes. Két órát nem bír ki kaja nélkül sajnos. 150 ml körül szopik... és még enne. Fél kilót hīzott egy hét alatt...
2016. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7x evett 20-30 ml-t kb 6 hetes koràig. Az anyatej szìne fehéres szürke volt. 1,25 kg-t hìzott egy hónap alatt. 6 hetes kora utàn evett 50-60ml-t.


Ezt hìvjàk igény szerinti szoptatàsnak. Ha jókedvű és gyarapszik,akkor nincs probléma.

2016. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én kislányom hétvégén lesz 3 hetes, kb 3800 g most, az utóbbi egy hétben kb 350 g-ot hízott. Ő most kb 90-100 anyatejjel érzi jól magát, mármint amikor igazán éhes, ennyit képes belakni, 6x eszik
2016. jan. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nekem kevés a tejem...Az biztos, hogy nappal, amikor van tejem, akkor sem eszik többet, mint 70 ml az egészséges mellemből. Viszont semmivel nem utal arra, hogy éhes lenne. Hozzá kell tennem, hogy 36. hétre született 3200 grammal, lehet, hogy emiatt elég még neki.

Sajnos mérni nem tudom, mert nincs mérlegem.

2016. jan. 27. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!