Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják az orvosok,...

Miért mondják az orvosok, védőnők azt, hogy 20 percnél ne tartson tovább a szopi egy-egy mellen? Érdemes betartani?

Figyelt kérdés
2008. szept. 18. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel addig jól kell, hogy lakjon a baba. Utána már csak cumizik, s nem jó, ha ahhoz hozzászokik.
2008. szept. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elöttem hozzászólóval.Elég neki a 20 perc,maximum fél óra.Ne hagyd hogy órákat lógjon egy-egy alkalommal a ciciden mert úgy rákap,hogy alig tudod majd leszokatni róla.Sokan panaszkodnak is ezzel kapcsolatban ezen az oldalon is.
2008. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Az én kislányom 21 hetes és 30 percig szopcsizik, mivel van itthon mérlegem, szoktam mérni is. Van olyan, hogy 20 perc alatt eszik 120-at, és az utolsó 10 percbem meg 80-at. Ha csak 20 percig szoptatnám (amit az én védőnőm is mondott), akkor bizony éhes maradna a pici lány. Ezért úgy gondolom, hogy 20 percnél tarthat tovább a dolog, de azért abban egyetértek az előttem szólókkal, hogy nem szabad órákig mellen hagyni.

Szerintem az a biztos, hogy figyeled a babádat, és az ő igényeinek megfelelően alakítod a dolgokat. Ha ügyesen eszik, akkor elég lehet neki akár 5-10 perc, de ha nem, akkor tovább is tarthat. Úgyis látod, hogy mikor szopik aktívan és mikor cumizik.

Boldog babázást!!!

2008. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sztem is érdemes mérni..nekem azt mondta a dokinő,hogy 15perc az egyik cicin ha éhes a másikat adjam oda neki,pelusozzam át ,de ha sír adjak neki...akkor ,hogy is van ez,csak röhögtünk a férjemmel..Az én babám amikor megszületett kb 3hétig kb 40perceket evett,most már lerendezi 15-20perc alatt,de ha elalszik ő ki is köpi.Sztem nem kell sietettni ,de tény én is piszkálgattam az elején,hogy ne aludjon rá és szokja meg,hogy enni kell..furi de nekem is jönnek a nagy tanácsokkal,hogy ne adjak már neki csak 3.5óránként enni,de akkor tuti ordítás lenne belőle,sztem babája válogatja ki mennyit eszik és mikor,de mérni tényleg érdemes.Én már csak este mérem,hogy hízott e s ha két napig stagnál akkor méregetem csak.10hetesek vagyunk
2008. szept. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért mondják, hogy nem szabad tovább ciciztetni, mert ha túl sokáig lóg rajta, kisebesítheti a mellbimbót. Na meg aztán kinek jó, ha összeérnek a szoptatások... Az első napokban az én babám is sokáig szopizott, meg is lett az eredménye, mert annyira kisebesedett, hogy alig bírtam a szájába adni még napokig. Aztán nem hagytam, hogy sokáig cuppogjon rajta, és megszokta, mostmár 10-15 perc egy szopi.

Szóval érdemes betartani!

2008. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!