Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Nem tudjuk betarta...

Mit tegyek? Nem tudjuk betartani a 3 oras szoptatast.

Figyelt kérdés

5 napos a kisfiam.A korhazbol mar ket nap mulva haza johettunk(kulfoldon elunk) es a korhazba azt mondtak h 3 orankent etessem meg a babat.Napkozbe neha gyakrabban is eszik mint 3 ora viszont ejjel nem ebred fel enni 3 orankent.Viszont a korhazba azt mondtak h akkor fel kell kelteni.De hiaba ebresztem fel csak siras lesz a vege es nem akar enni.Anyira felhuzza magat szegenykem ilyenkor.

Most mit tegyek?Hagyjam aludni es o majd ugy is felebred ha ehes?Kerlek segitsetek,itt kulfoldon nincs vedono,nem igazan tudok segitseget kerni.

Elore is koszi:egy aggodo elso babas anyuka


2009. júl. 6. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne foglalkozz a 3 órával ilyenkor még!! Ez majd kialakul! Én nem vagyok folyton szoptatós anyuka, de ez az óramű nevelés nem jön be, pláne nem 5 napos babánál, nem szabad ezzel frusztrálni! Etesd, amikor éhes, később be fog állni szépen!

Nagyon sok boldogságot!!

2009. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj ha nem eszik éjszaka nekem sem evet soha na de nappal bepotolja most egy éves én nem iserem az átvirasztott éjszakákat de babaám mindig kiegyensulyozottan kipihenve ébred ne kelsz fel eszik anyit napal amennyire szükség van ha kéll etesd meg 2 oránkét ahogy ö igényli tuja mia jo neki ha valami nem jo neki ugysem tuduod ráeröltetni.
2009. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia az én kislányom most volt két hetes. Első napjától kezdve kibír 5 órát éjszaka. Ne aggódj ha nappal eszik rendesen, nem lesz baj.
2009. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég tej, és napközben eszik rendesen (nálunk így volt), akkor nem kell ébresztgetni. Bár 5 óránál tovább nam ajánlják hogy evés nélkül maradjon.

Általában nem volt rá szükség, de én max 5 óra után keltettem, de a második héttől már csak 6 óra után. 3. héttől meg egyáltalán nem, mert így is nagyon jól hízott. Ha keltettem, akkor evett is rögtön. Most már soha nem keltem, van hogy 7 órát is alszik éjszaka 5 hetesen, egyszer kel csak fel enni.

Lehet ha 3 óránként keltegetem, megszokja, és beletelik egy évbe mire átalussza az éjszakát...


Napközben meg ha edz, fent van, akkor ne is várd ki a 3 órát, én minden trükköt kipróbálok, és ha tovább sír, akkor kap enni, van hogy 1,5 óra múlva, ebben a melegben gondolom megszomjazik hamar. Jó pár órát ordított volna feleslegesen ha betartjuk amit a doki "parancsolt".

2009. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nem vagy cukros és ezért a babád cukorszintjével is volt baj esetleg, akkor egyáltalán nem kell felkelteni három óránként. Szoptatsz igény szerint, szerintem annál nincs jobb!!! A baba majd beállítja a menetrendet!:)

2009. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell felkelteni!

Nekem a kórházban majdnem óránként evett a gyerek, itthon meg átaludta az éjszakát úgy, hogy evett 10-kor, 3-kor, meg reggel fél 8kor. Igaz akkor nem 5 napos volt, hanem 9, mert később engedtek haza minket. Egyre figyelj, hogy legfeljebb egy etetés maradjon ki, több ne, mert aztán képes az éhségtől is bealudni.

Ha éhes,k úgyis kiabál, tedd mellre, pár nap alatt (esetleg pár hét) beáll a ritmusotok.

4 hetes baba anyukája

2009. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5 naposan még tényleg nem áll be a rend.Arra figyelj, hogy ne kezdjen sárgulni a babád.Mert akkor szokták ébresztgetni, hogy a sárgaságot minél előbb kimossák a babóból sok tejcsivel.Ugyanis a sárgaság aluszékonysággal jár együtt.De ne pánikolj, mert valószínű jó a tejed és jókat alszik a babód, ne félj 4-5 hét és beáll a rend.
2009. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi a valaszokat lanyok.Voltunk ma a doktor neninel es minden rendbe van a Kicsimmel.

Bar o azt mondta h 4 orankent akkor is keltsem fel enni....

De en bizom a bababan h jelzi ha ehes.Nem jobb ha eroltetem.

Meg egyszer koszi:)

2009. júl. 7. 03:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Sírba visznek ezzel a védőnők és dokik, hogy keltsük fel szopni. Tiszta idegbajos lettem ettől az első gyermekemmel. A férjem már annyira kiakadt, hogy azt mondta, hagyjuk, lesz, ami lesz, majd eszik, ha éhes. Így is lett! Hagyjad, semmi baja nem lesz. Sokkal jobbakat tudnak úgy enni és kiegyensúlyozott lesz!
2009. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!