Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz, hogy a szoptatások...

Igaz, hogy a szoptatások száma egy idő után emelkedik?

Figyelt kérdés

Az én babám egy hónapos, eddig 6-7 alkalommal szopott, de éjszaka, ha este jóllakik, akkor csak 1-szer ébred. Az utóbbi napokban ráadásul beállt a 6 szoptatásra.

Egyik honlapon azt olvastam, hogy idővel növekedni fog a szoptatások száma kb 10-re. Ez így van?


2016. febr. 5. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindhárom babám 6-7, maximum 8 alkalommal szopott, kicsinek is, nagyobbnak is. Nem növekedett a szoptatások száma, ahogy nőttek. Amikor már kezdett ez kevés lenni 5-6 hónapos korukban, akkor meg már kezdődött a hozzátáplálás.
2016. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát ha növekedési ugrás van, vagy már kevesebb a tej, akkor növekedhet igen, de ha időben és helyesen megkezded a hozzátáplálást, akkor ezt ki tudod kerülni.
2016. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden babának más az igénye, és az igény folyamatosan változik. Lehetnek ilyen meg olyan napok-hetek.

Nem várhatod azt, hogy beáll egy és ugyanarra a rendszerre.


Szoptasd meg, amikor kéri, és rendben fog fejlődni.

2016. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne haragudj, de nem ezt kérdezem...Mint a kérdésből is láthatod, igény szerint szoptatok. Pusztán kíváncsi voltam, hogy a cikkben leírtakat a tapasztalatok megerősítik-e.
2016. febr. 5. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
ha komolyan veszed az igeny szerinti szoptatast akkor talan annyiban surusodhet kesobb hogy a hisztizesre is cicivel szeretne majd megnyugvast....legalabb is van olyan anyuka ismerosom aki cicivel kezeli a hisztit az igeny szerinti szoptatas elven es teny hogy mikor latogatjuk oket mintha egyre tobbet volna cicin a kisfiu...nyilvan ahogy idosodik ugy dacosodik es a hatarokat feszegeti a cicizesben is...de nem kell azert einsteinnek lenni hogy felismerd mi az a pont amikor mar nem adod neki oda es akkor nem fognak szaporodni.
2016. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kérdésből nem derül ki, hogy igény szerint szoptatsz-e, továbbá a kérdésedre válaszoltam, vagyis még konkrétabban: NEM TUDHATOD, hogy mi lesz az igénye "egy idő után". Lehet hogy 10x kéri majd, lehet hogy 7x.


Egyébként meg nézd meg alaposan, milyen honlapnak hiszel és milyennek nem, mert egy és ugyanannak a dolognak az ellenkezőjét elolvashatod egy másik honlapon.


Üdv!

3

2016. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!