Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasztás, szoptatások...

Elválasztás, szoptatások számának csökkentése: milyen ütemben?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babám 2 nap múlva egészen pontosan. 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást úgy, hogy esténként kapott pépet, mert úgy tűnt, némi kiegészítést igényel. Nem sokáig adtam, mert ez a pép anyatejjel is kikeverhető és fejni nem tudtam, nem jött nagyon ki. Max 2 hétig küszködtem ezzel. Aztán elkezdtük a hozzátáplálást. 3 étkezésnél megrekedtünk, már körülbelül egy hónapja. Közben sokat szopizik még, nem sokkal kevesebbet, mint előtte. Sűrűn szopizós fajta volt kezdettől fogva. Igényli még nagyon a szopikat.

Hízásra nagyon jól állunk, teljesen átlagos hízású.

7.6kg volt múlt hét szerdán, 64cm. 3165g-mal és 48cm-rel született.

Majd úgy magától hagyja el a szopikat, vagy én egyre kevesebbszer adjak neki? Folyadékot javára szopikból nyeri, hiába kínálom vízzel, gyümölcslével, abból nem túl sokat iszik. Evés után mit adjak neki inkább: tejet, vagy vizet, gyümölcslét? Sajnos a széklete elég kemény, de számára ez nem okoz gondot szerencsére. (Na most erre pont összekoszolta a pelusát, de most érdekes mód jó állagú)

Mikorra jut kábé el odáig, hogy csak este meg reggel van szopi? Októbertől lehet vissza kell mennem dolgozni, csak azért. De ha minden jól megy, akkor csak 5 órába.


2015. júl. 7. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Mi is csak anyatejesek vagyunk. 9 hónapos a fiam, és még étkezést nem váltottunk ki. Lassan megy Nagyon a hozzátálálás. 6 volt Mikor elkezdük. Ugyanaz kb a helyzet mint nálatok. Igény szerint szopizik. Napi kétszer kínálom már meg, tízórai és ebéd, szopi előtt. Kb fel adagot eszik meg ha jó napja van, sokmindent kóstolt már. Én csak vizet adok neki, mindig étkezés után megkinalom baba pohárbol. Eleinte nem itta, de megszokja majd, és már várja., és örül neki. Bár keveset iszik, fele mellé megy. De.majd idővel. Azt mondta a Védőnőnk, hogy majd egyszer csak megindul majd....
2015. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!