Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik hogy az első gyereket...

Létezik hogy az első gyereket tudja szoptatni az anya a másodikat nem?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, mert már többször azt álmodtam hogy nem fogadja el a baba a cicim, és nem tudom ciciztetni!A lányom 2 évig probléma nélkül szopiztattam, de most valamiért van bennem egy félsz !

30hetes kismama!


2010. márc. 30. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Fordított sorrendről már hallottam, de hogy a másodiknál ne sikerüljön, olyat még nem. Szerintem fog menni ne aggódj! Sőt a második babának már könnyebb dolga van a cicivel, mert az első kialakította a bimbót a szopáshoz.
2010. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
szia.nálunk sajnos ez volt.az első pici lányommal semmi gondunk nem volt.a második az első pillanattól nem cicizett ha erőltettem visszahányta.szóval sajnos van ilyen az elején szíven ütött engem is,hogy milyen anya vagyok,hogy nem fogadja el a babám a tejcsit de a védőnő segített bele törődni.ne legyen benned félsz mert akkor csak magadba beszéled.minden gyermek más.amúgy meg minden anyuka fél valamitől.
2010. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Igen.


Anyukám engem szoptatott 6 hós koromig (akkor ez volt a jó), plusz annyi teje volt, hogy a szomszéd az ikreinek is tőle hordta.

Az öcsémet nem tudta szoptatni, csak 2 hónapos koráig, utána elapadt a teje.

2010. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Én is sokszor álmodtam ezt az egyik terhességem alatt.
2010. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Szia! A nagyfiam, aki most 3,5 éves 2 éves koráig szoptattam, minden gond és probléma nélkül. A kisebbik fiacskám pont ma 5 hós és vele már problémák vannak. Az ok egyszerű:

egyszerűen nincs annyi pihenésem, étkezésem, folyadékbevitelem, mint a nagyobbikkal volt, mert akkor csak rá kellet koncentrálnom, most viszont már 2-en vannak. Egy/első gyermekkel ilyen szinten sokkal könnyebb, mert magadra is jobban oda tudsz figyelni.

A gyermekorvosunk is mondta, hogy jó lenne a 6. hónapig kihúzni, ehhez képest 3 hónapos kora óta hozzá kell táplálnom, mert kevés a tej. Szerencsére így is elégedett és boldog kisbaba :)

2010. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam ilyet, hogy az elsőt 1 évig szoptatta az anyuka, a másodikat már csak 5 hónapig tudta. Ő azt mondta, nem tudott úgy pihenni, enni, stb, ezért apadt el a teje.

Én most várom a második babámat, kíváncsi vagyok vele hogy lesz, mert az első szoptatásával nem volt gond.

2010. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt 10hóig szoptattam.Az első babám rögtön szopott,nem kellett bajlodni vele,tudta hogy kell:-)

A második 1.5napig nem fogadta el a kh.ban.Minden alkalommal megkínáltam és őt meg kellett tanítani szopni.Ne add fel míg csak kis remény van rá hogy sikerül:-)

2010. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a tapasztalataitok megosztását!Remélem ez csak egy rémálom marad hogy nem cicizik a babám!Persze mindent megteszek hogy őt is ugyanolyan természetességgel tudjam szoptatni mint a nagylányom!
2010. márc. 31. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!