Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bölcsikezdés előtt 2 héttel...

Bölcsikezdés előtt 2 héttel szoktassam le a szopiról?

Figyelt kérdés
Hamarosan kezdjük a bölcsit. Mivel még szopizik a drágám, nem tudom mit tegyek. Válasszam el, merthogy pár nap alatt úgyis túl lennénk az egészen, vagy ne szadizzam még ezzel is?

2016. febr. 15. 23:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%
Ne szoktasd le!
2016. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mindig csodálkozom, ha valaki, mint Te, kedves 7-es, azt mondja, a bölcsis korú (jelen esetben 2 éves) gyerek szoptatása már csak az anyának fontos. Ha csak nekem lenne fontos, akkor már rég leszokott volna. Próbáltam párszor, hogy megvonom Tőle, mert valljuk be, van ennek kellemetlen része is. Tény, hogy nem voltam eléggé kitartó a válaszreakciók láttán. Nem vagyok bezzeganya, engem nem érdekel, ki meddig akarja szoptatni a saját gyerekét. Van, aki pár hónaposan elválasztja,mert félti a mellét, más meg még az oviban is szoptatja, mert úgy gondolja, azzal jót tesz a gyerekének. Nem vagyunk egyformák, a nézetek is nagyon különbözőek a 2 éven túli szoptatás terén. Én örülök, hogy eddig sikerült, és úgy döntöttem, nem is fogom most elválasztani. Nem azért, mert nekem fontos, hanem mert a gyerekem még igényli, és egyelőre ragaszkodik hozzá. Egyébként tényleg tisztában van vele, ha nincs ott anya, akkor más nem ad neki cicit. Nagyon bízom benne, hogy így is sikerül majd beszoknia a bölcsibe, és nem ezen fog múlni a dolog. Köszönöm a bíztatást.
2016. febr. 16. 14:08
 13/13 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező: ne foglalkozz azzal a válaszolóval. Az, aki egyáltalán nem, vagy csak kevés ideig tudta szoptatni a babáját, nem tudja elképzelni hogy milyen egy anyatejes baba, aki rendszeresen szopizik és igényli is még 1,5-2 éves korban is vagy tovább. Ők magukat is próbálják nyugtatni és meggyőzni azzal, hogy dehát már felesleges stb., pedig nem így van.

A WHO ajánlása szerint a szopizás nagyon ajánlott 2 éves korig, és még tovább is! De tényleg mindenki döntse el magának hogy meddig akar szoptatni, ne más mondja meg mi a helyes és mi nem.

2016. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!