Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes visszahozni több...

Érdemes visszahozni több hónap után a tejet, ha a babám már nem tudja mit kezdjen a mellemmel?

Figyelt kérdés
2 hetes kora óta tápszeres, akkor apadt el a tejem. Most 3 és fél hónapos. Úgy érzem vissza tudnám hozni, már egy pár csepp van. Az a kérdés, hogy érdemes-e, mert legelőször is amiatt apadt el, hogy csak fejve volt és üvegből itta meg.
2016. febr. 23. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Én biztos nem hoznám vissza.
2016. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Még ha üvegből is issza, az anyatejet tartják a legjobb tápláléknak. Persze egészséges életmód mellett. Ha tudod, akkor próbáld.
2016. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

érdemes, és hidd el, még akár cicizhet is :)


sok és kemény munka, de ha akaro, sikerülhet.

2016. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Én sem hoznám vissza.

Meg 1 hónap kb és el is lehet kezdeni a hozzátáplálást.

2016. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem! Meg is mondom miért! Bár úgy gondolom,hogy jó az anyatej természetesen, de speciel nem vagyok a "fanatikusa". Főleg,ha már kapott tápszert, és megszokta. Szerintem a mai világban, amikor annyi "szemetet" megeszünk, már közel sem annyival jobb az anyatej, mint némely tápszer.

Az első fiam nem tudtam szoptatni egyáltalán, kezdetektől tápszeres volt, 10 hónaposan volt először egy picit náthás. Azóta sem beteges, az oviból most szeptember óta, egyszer hiányzott 3 napot.

A Kicsivel most volt tejem, bár nem sok, 3 hónapos koráig csak, de egy hónaposan már szívni kellett az orrát, akármennyire figyeltem,hogy mit eszem, baromi hasfájós volt.

2016. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit csináltál, amikor egy hónapos volt? Amikor kettő? Szerintem már reménytelen.
2016. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, sajnos nagyon sok minden közbe jött, stresszesebb voltam, a baba pedig hasfájós volt, így nem volt időm és energiám ezzel foglalkozni. mostanra neki is elmúlt a hasfájása és én is elég nyugodtnak éreztem magam ahhoz, hogy megpróbáljam.

viszont abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy sajnos nem táplálkozom valami egészségesen, így lehet, hogy tényleg jobb neki a tápszer, amit már megszokott.

2016. febr. 23. 13:49
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Húú mit fogsz te ezért most kapni... Nem vagyok egy ősanya, soha nem pattogok senkinek, nem gondolom, hogy mindenkinél jobban csinálok mindent.. Na de sok minden közbe jött? Stresszes voltál? Nem volt időd és energiád "ezzel foglalkozni"??

Még csak a szoptatásnak sem vagyok a hatalmas élharcosa, mert ha valaki nem tud, akkor nem tud. Előfordul. Nem is mondom, hogy 3-4 hónapig szenvedni kell vele, hátha majd, de ezek amiket leírtál.. Na meg az, hogy nem hogy magadért, de a gyerekedért sem vagy hajlandó egészségesen enni.


Inkább nem is mondok többet, feleslegesen nem hergelem saját magamat.

2016. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Húú mit fogsz te ezért most kapni... Nem vagyok egy ősanya, soha nem pattogok senkinek, nem gondolom, hogy mindenkinél jobban csinálok mindent.. Na de sok minden közbe jött? Stresszes voltál? Nem volt időd és energiád "ezzel foglalkozni"??

Még csak a szoptatásnak sem vagyok a hatalmas élharcosa, mert ha valaki nem tud, akkor nem tud. Előfordul. Nem is mondom, hogy 3-4 hónapig szenvedni kell vele, hátha majd, de ezek amiket leírtál.. Na meg az, hogy nem hogy magadért, de a gyerekedért sem vagy hajlandó egészségesen enni.


Inkább nem is mondok többet, feleslegesen nem hergelem saját magamat.


Kedves utolsó ! A kérdésem az volt, hogy érdemes-e visszahozni vagy nem. Ha nem tudsz arra válaszolni, akkor tényleg ne "hergeld" magad itt.

A kezdetektől nem volt elég a tejem, szopni nem volt türelme, így fejtem ameddig tudtam. Egy idő után már csak 10-15 ml volt az amit le tudtam fejni, mind a két mellből összesen ! Akinek volt már hasfájós gyereke, akit egész nap nem lehet letenni, az pontosan tudja, miről beszélek, amikor azt mondom, nem volt időm fejni azt a 10 ml-t amit kb. fél óra alatt sikerült kisajtolni magamból.

De mivel ugyan emiatt sem enni, sem aludni nem tudtam, és stresszeltem amiatt is, hogy nem tudom szoptatni, el is apadt nagyon nagyon hamar.

Felőlem gondolhatsz te, vagy bárki más amit akar.

Nem vagyok köteles senkinek magyarázkodni. A kérdésre szeretnék választ kapni !

2016. febr. 23. 14:05
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

nehogymár elhidd, hogy jobb lehet a tápszer, mint az anyatej!

hülyeség!

ha szeretnéd, akkor igenis érdemes próbálkozni... hátha sikerül.

ha meg nem, még mindig lehet tápszert adni neki továbbra is.

2016. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!