Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha nem csöpög...

Mit csináljak, ha nem csöpög le a kiforrázott mellszívóról és cumiról a víz?

Figyelt kérdés
Első baba, most csináltam ilyet először. Elől lehet hagyni tiszta kiforrázott, kivasalt konyharuhán hogy lecsöpögjön? Már rendeltem mikrós sterilizálót, de még nem érkezett meg, én meg mindennapos vagyok.
2016. márc. 4. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó lesz így, ne aggódj... tedd konyharuhára, igen. egyébként a mikrós sterilizáló is csak sterilizál, nem fogja megszárítani az eszközöket.

Ha el akarod csomagolni a mellszívót, akkor is nyugodtan töröld el sima papírtörlővel, és kész.

2016. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. márc. 4. 22:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Töröld el papírtörlővel és kész. Mivel sterilizálás után nem légüres térben szárítod és tárolod nem fog neked steril maradni, mivel érintkezik a levegővel, ami teli van egy csomó mindennel.
2016. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor forrázzam ki újra? 3 órája szárad kint. Hozzáteszem, ez már másodjára főzöm ki, ezek szerint sikertelenül. :(
2016. márc. 4. 23:09
 5/9 A kérdező kommentje:
-ez
2016. márc. 4. 23:11
 6/9 anonim ***** válasza:

nyugi! nem lesz semmi baja. Nem csíramentesíteni kell a gyereknek... a gyerek is ugyanazt a levegőt fogja szívni, mint amin a cuccok száradnak. nyugi.


Én (direkt erre a célra elkülönített) textilpeluson szárítottam ezeket a dolgokat. kifőzöd (mikrózod), kipakolod, megszárítod, elteszed. a kezedet sem fogod fertőtleníteni, csak megmosni, mielőtt hozzáérsz akár a babához, akár a mellszívóhoz, cumihoz.


és hidd el, eljön az idő, amikor már csak simán elmosogatod :o mindenféle lelkifurdalás nélkül :D

2016. márc. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne komplikáld már túl! Mi lesz, ha a gyerek elejti a cumiját és a földről felvéve bekapja?


Dehogy kell újra kifőzni! Ne kövesd el azt a hibát, hogy burokban akard felnevelni a gyereket! Sokkal többet ártasz neki azzal, ha óránként mindent fertőtlenítesz! Sokkal többet betegeskednek azok a gyerekek akik steril környezetben vannak, mint azok akik nem. Ez tudományos tény. Szegény babának szüksége van a környezetében lévő dolgokra, mert különben soha nem lesz egészséges az immunrendszere. Amúgy sem tudod megóvni a levegőben szálló káros anyagoktól. Bocsi, de most lehet sértő leszek, de a jelenlegi gondolkodásoddal steril szobában akarod felnevelni a kicsit, ami nagy hiba lenne. Gondolj bele, a te anyukád sem tartott sterilen, szerintem akkoriban még nem is volt ekkora divat, és mégis itt vagy!

2016. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van amit pl nem is nagyon lehet fertőtleníteni. Pl vettem egyfajta cumit, nagyon jó és mást nem is fogad el. Az elsőt állandóan sterilizáltam és kb 2 hét alatt kinyúlt, felhólyagosodott, és kiszakadt. Mióta csak simán megmosom, és extrém eset esetén fertőtlenítem azóta, jóval több ideig tudja használni a fiam.
2016. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy kiforrázott?

Kifőzted? Forrásban lévő vízben legalább 5 percig főzted, vagy a meleg vizes (max 45 fokos) csap alá tartottad?

Egyáltalán nem mindegy.

2016. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!