Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől mehet el a tej?

Mitől mehet el a tej?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasok olyat hogy nincs tej, elment a teje! Mitől van?

2016. márc. 7. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Stressz, nem megfelelő táplálkozás, betegség, genetika...
2016. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

az en babam.pl nehezen szopizott nem allt ra a szaja.a mellemre en meg nem talaltam a kenyelmes pozt nert nagyon fajt mindenhogy a csaszar miatt....a 4-5. napra teljesen becsomosodtam a baba semmit nem evett tejlazat kaptam a tejem meg apadt mivel a baba nem tudta szivni.

aztan szerencsere egy jo bimbovedo meg némi fejés aran sikerult.visszahozni


anyukamnak minden kulonosebb ok nelkul apadt el 2-3 honap utan, egyszeruen nem termelt eleget a melle hiaba fejt aztan mar a potlas miatt apadt el.

de elapadhat akkor is ha drasztikus.fogyokuraba kezd valaki mert a tejhez kaloria kell

2016. márc. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gonosz leszek. Sokszor a h*lye tanácsok miatt megy el a teje valakinek. Pl. csak 3 óránként etessen 10 percet. Ilyenkor alig éri inger a mellet, így alig fog termelődni. Ha meg alig van, akkor a bab éhes marad, ilyenkor meg jönnek azzal, hogy "kevés a tej/gyenge a tej". Ilyenkor kell a tápszer kiegészítésnek, ami miatt meg még kevesebbet szopizik a baba, és/vagy cumizavaros lesz, és végül elmegy a tej.

Lehet, hogy ha "igény szerint" szoptatna, nem csökkenne a tejtermelés. De kivételek mindig vannak. Lehet genetika, szervi ok, de ezek ritkák. Szerintem többnyire az a hiba, hogy nem megfelelően szoptat és amiatt megy el a tej.

2016. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát nekem jól jöttek volna a hülye tanácsok, mert az igény szerinti szoptatást cseszhettem...nekem attól ugyanúgy apadt...a babamérleg és a fejés oldotta meg...szóval minden csak nem az igény szerinti szoptatás
2016. márc. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a stressz miatt apadt el. Bent voltunk a koraszülött intenzív osztályon, nagyon beteg volt a kislányom, rengeteget aggódtam, sírtam miatta. Egy kemény és kényelmetlen faszéket kaptam, hogy szoptassam őt, ami nem ment... 3 hét után el is apadt a tejem, hiába fejtem.
2016. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!