Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8,5 hós baba egyik napról a...

8,5 hós baba egyik napról a másikra elutasítja a cicit. Mi tegyek? Fejjem, ami van, vagy mehet a tápszer? 3 gyerek van, sok a házimunka, itthonról sajnos dolgoznom kell, szóval időm nem sok van. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlo koru volt a kisfiam amikor ugy dontott nem kell a cici tovabb. En 12 honapos koraig adtam neki tapszert es cumisuvegbol a maradek lefagyasztott anyatejet. Aztan amikor betoltotte a 12 honapot kezdtem atallni a sima tehen tejre lassan.
2012. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezt csak te tudod eldönteni. Ha számodra a tápszer elfogadható, és úgy érzed, nincs időd/energiád/kedved fejni, akkor add azt. De az is lehet, hogy 1-2 nap múlva visszaáll a régi rend, mert mondjuk éppen meg fog jönni a vérzésed és azt megérzi a babád. Vagy sztrájkol, annak érdemes utánaolvasni.

Neked kell tudnod, hogy tudsz-e, akarsz-e áldozni esetleg pár napot arra, hogy kiderítsd az okot. Szerintem érdemes lenne. :)

2012. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
olvasd el ezeket, hátha van benne valami hasznos: [link] [link]
2012. nov. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még próbálkoznék, az is lehet, hogy a foga jön. Egyelőre fejnék egy ideig, aztán ha 1-2 hétig sem javul a helyzet, akkor tápszer.
2012. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem fejj - és álmában, ébredés után kínáld cicivel.


8,5 hónaposan a baba legfeljebb szopási sztrájkol, de tuti, hogy nem azért utasítja el a cicit, mert már nem akar szopni.


Lehet, hogy jün egy foga és fáj a ráharapás a cicire vagy valami egyéb gond van. Más pózban is kínálod? Hónaljtartésban, fekve, ülve? Hátha az megoldás, ha még te is szeretnél szoptatni :)

2012. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém sem mutatott 8 hónaposan már túl nagy érdeklődést a cici iránt, hiába erőltettem. Egyenes következmény a kevesebb tej, majd 8 hónaposan elmaradt a cici, még csak nem is kereste, talán csak 1-szer, mert akkorra cicin aludt el napközben, de csak azért, mert azzal is a szoptatást akartam erőltetni.

Kicsit nehéz volt lelkileg, de ma már örülök, hogy így történt! Ennyi is szép volt, kicsit én is fellélegeztem, hogy nem kell a mennyiség miatt stresszelnem folyton, majd eldöntöttük, hogy akkor jöjjön a kistesó, aki még abban a hónapban meg is fogant. :-)

Le leszek pontozva, de én ismét a tápszert választanám, bár nálunk ekkor már csak reggel-este kapott.

De neked kell eldöntened, mi éri meg neked.

2012. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Azt hiszem, megerősítettetek abban, amit én is éreztem, hogy az a tejecske, még ha nem is akarja kiszopizni, az övé. Neki termelődik, tehát kutya kötelességem odaadni neki, amíg csak van. Úgyhogy megpróbálom belepaszírozni a napomba a fejést is valahogyan. Védőnő azt mondta, jó lenne 1 éves koráig kihúzni valahogyan anyatejjel.
2012. nov. 13. 12:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Akár még tovább is. Szerintem a szoptatást ne ad fel, lehet, hogy 2-3 nap múlva visszatér a cicihez. Erőltetni nem szabad, de szerintem kínáld fel neki, amikor csak úgy látod a helyzetet.
2012. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!