Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Liszterzekeny szoptatos kismamak?

Liszterzekeny szoptatos kismamak?

Figyelt kérdés

3 honapos a kislanyom es reszben szoptatom. Faj a hasa sokat. Most derult ki hogy lehet hogy liszterzekeny vagyok. Sokat puffadok mar regota. Nem 1-1 eteltol hanem mindig. Ettol fajhat a baba hasa? Mert nekem nem egyertelmu. Altalaban mondjak hogy ami puffaszja a kismamat az a babanak sem jo. De ha en liszterzekeny vagyok akkor elvileg mas miatt vagy inkabb mashogy van a puffadas. Velemeny vagy tapasztalat?

Koszi elore is


2016. márc. 9. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A cöliákia ennél komolyabb tünetekkel jár. Nem feltétlenül jelentkezik mind, de ha csak ennyi a tünet, akkor valószínűbb, hogy valami egyéb emésztési problémád van. Menj el gasztroenterológiára és kivizsgálnak, annál is inkább,mert az étel-intoleranciák nagy többsége örökletes lehet, nem árt tudni mire kell majd figyelned a hozzátáplálásnál a későbbiekben. Én is cöliákiás vagyok többek között, de a terhességeim előtt hosszú évekkel már tudtam, így efféle tapasztalatom sajnos nincsen, mert glutént én akkor már évek óta nem ettem. Amúgy természetsen az anya által fogyasztott élelmiszerek befolyásolják a baba emésztését is részben, hiszen ezért is kell figyelni jobban az étkezésre ilyenkor. A glutént elég egyszerű kiszűrni amúgy, bár fegyelem kell hozzá, ha eddig sokat ettél és odafigyelés. Ha most a doki nem opció, akkor lődd ki pár hétig teljesen és hamar kiderül, ha az a hunyó. De mondom, azért egy gasztrós kivizsgálás mindenképpen fontos lenne, pláne, ha van egy ilyen gyanú.
2016. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, vannak mas tunetek is. Ezert most folyamatban van a kivizsgalas. Viszont addig nem szabad elkezdenem a dietat mert az orvos szerint befolyasolhatja az erdmenyt. Es szerinte a babanak nem okoz gondot. De en nem vagyok biztos ebben
2016. márc. 9. 21:34
 3/3 anonim ***** válasza:
magán uton kérj vérvételt,10e körül van 25 élelmiszerre,és 2 nap alatt megvan az eredmény.
2016. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!