Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes a kisbabám, miért van...

1 hetes a kisbabám, miért van az, hogy van amikor egyből betudja kapni a mellem, illetve olyan is mikor percekig kell szerencsétlenkednunk? , mert nem megy neki és elveszti a türelmét, úgy persze még nehezebb.

Figyelt kérdés
Kezdő anyuka vagyok bármilyen tanácsot, tippet is szívesen elfogadok. Köszönöm

2016. márc. 23. 06:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt ne szerencsétlenkedésnek vedd, még ki kell tapasztalni a jó technikát. Meglátod, minden alkalommal ügyesebbek lesztek.


Első körben azt tanácsolnám, hogy úgy fog össze a bimbót, ahogy a baba szája áll éppen, s úgy add elé. Ez pedig ugye attól függ, hogyan tartod éppen, milyen pózban szoptatsz. Szóval ha pl. oldalán fekszik előtted a baba, akkor függőlegesen fogd össze a bimbót. Ne legyen a kicsi kitekeredve, legyen természetes a testtartása, és a tiéd is.

Ha az segít, kézzel fejj ki egy keveset a mellből, és az egész bimbóudvart add a szájába, úgy könnyebb rácuppannia.


Ha még így is gond van, legközelebb mutasd meg a védőnőnek, hogy csinálod, és kérj tanácsot, vagy hívj szoptatási tanácsadót. Én még a kórházban találkoztam tanácsadóval, olyanokat tud mondani, amire az ember sosem gondolna! Első két kicsimet nem tudtam szoptatni, a harmadikat meg 2,5 éve szoptatom emiatt.

2016. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Igen próbálkozunk sokat. Engem a kórházból csak úgy engedtek el, ha megy a szoptatás És nagyon jól is ment, aztán most mintha újra az elejéről kezdenénk, de türelmes vagyok :) csak a kicsikém nem :D mindig elkezdi rázni a kis fejét, meg a kezével odakapni, ezért sokszor jól betekertem a kis takarojaval, mintha pólyaba lenne, akkor megnyuszik :)
2016. márc. 23. 06:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont azért van, mert még csak 1 hetes. ezt is meg kell tanulni. neked is, neki is.


segíteni akkor lehetne, ha látná az ember, mi a hiba. védőnőt nem tudod megkérni? vagy szülésznőt, csecsemősöket a kórházban. szívesen segítenek ám ilyenben is.

2016. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló gondom volt. A bimbóvédő vált be. Anélkül nem tudott szopizni, be is sárgult én meg tejlázat kaptam...mire eljutottam odáig mi a gond (mivel a csecsemősök cs...ek segíteni), addigra már majdnem elment a tejem. Végül több bimbóvédőt is kipróbáltunk (több márka, és több méret létezik) a Medela közepese vált be, azt ajánlom. remekül evett vele, 2 hónapos korára már újra kizárólag anyatejes volt...nem lett cumizavaros sem, sőt! Szerintem így még jobb is volt hogy nem a cicim szívja közvetlen, hanem egy szilikont, mert így ugyanaz az érzés volt neki a cumisüveg, mint a cicim...egyáltalán nem érdekelte mikor melyikből kap enni...egyébként 6 hónaposan kíváncsiságból elkezdtem bimbó védőnélkül szoptatni. Addigra már úgy is ment neki és akkor végleg el is hagytuk.
2016. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére mindig megtudom szoptatni csak olykor eltart egy darabig mire sikerül "csatlakoznia" :) de akkor még gyakorlunk és biztos menni fog :)
2016. márc. 23. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!