Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-3 kicsi gyerekkel otthon...

2-3 kicsi gyerekkel otthon lévő anyukák, honnan veszitek az energiát, türelmet, hogy tudtok nap, mint nap megújulni?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, tippeket, ötleteket.

A kicsi 17 hónapos, a nagy 3 éves. Mind kettő nagyon mozgékony, impulzív, a nagy hisztis, akaratos. Pár hónapja katasztrófális, mindig ellenkezik. Rendben: dackorszak, próbálja a határait, stb... A kicsi is sok mindent átvesz tőle már most.

Mivel még gyed-en vagyok, a nagyot nem vették fel oviba.

Úgy érzem, nem bírom tovább idegekkel, segítségem nincs, a férjem munkaideje kiszámíthatatlan.

Sokszor már félek magamtól, milyen helyzetre hogy fogok reagálni, vagy tudok türelmes lenni, vagy robbanok, és akkor ordítozok velük. Aztán persze bőgés mindenkinél...

Mit tehetnék???? SOS! Javasoljatok valamit!

(Magánovi kizárt, anyagilag nekünk megfizethetetlen.)


2011. aug. 22. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
nálunk a kicsi 19 hónapos, a nagy most töltötte a 3 évet, tehát hasonló a felállás. Apa reggeltől este 8-9-ig dolgozik, hétvégén látják csak a gyerekek, ekkor szoktam úgy feltöltődni, hogy ő foglalkozik a gyerekekkel én meg takarítok. 2-3 hetente hétvégén elvonulok a fürdőszobába egy könyvvel, és 1-2 óra múlva bújok csak elő. Ez tölt el igazán.
2011. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerre alszanak délután? Ha igen, akkor azt az időt szánd szigorúan csak magadra! Feküdj le aludni vagy csak relaxálni, olvasni vagy netezz vagy akármit, ami csak és kizárólag rólad szól! Már 1 óra is csodákra képes, ha nem kell foglalkoznod semmi mással!

A házimunkát stb. elintézheted a gyerekekkel együtt is, de saját magaddal csak akkor tudsz foglalkozni, amikor ők alszanak :)

2011. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nagy szerencsém van. A hugi jön heti 1x és 1-2 órát foglalkozik a babával. Most az anyósom vitte el 3 napra. Anyukám is meg szokott látogatni. Ilyenkor kozmetikushoz megyek, vagy egyedül vásárolni stb. Elkényeztetnek minket :)
2011. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!