Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kérnél pénzt fagyasztott...

Kérnél pénzt fagyasztott anyatejedért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, sok a tejed és lefagyasztod. A fagyasztód tele, a gyerekednek annyi nem kell.

Adnál fel hirdetést, hogy valaki megveszi-e 1600-1800 Ft/l-ért?


2010. ápr. 4. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen nem kérnék. Az első gyerekemnél szó szerint tele volt a hűtő, senkinek sem kellett, végül a kutya ette meg. Most is szoptatok, de nem fejek, van egy pár adag a hűtőben vésztartaléknak, de ha valaki kérné szívesen adnék.
2010. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem kérnék pénzt érte, szívesen adnám..
2010. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én nem venném meg hírdetés útján!!

Csak a megfelelő hivatalos helyen, ahol alapos vizsgálatok után lehet tejcsihez jutni!

De, kérni nem kérnék pénzt, ha lenne leadandó tejem!

2010. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a barátnőm hirdette, de ingyen és amikor neki már nem volt annyi, akkor hozzám küldte a jelentkezőket, volt aki .....bocs..... egy büdös bunkó volt...... felhívott, h másoljam neki le az egész kiskönyvemet (neki nem adtam).....stb.....volt aki ikreknek vitte és nagyon hálás volt, hozott ajándékot, volt aki elsírta, h semmi pénze aztán idejött a macsójával, meg audijával és egy tábla csokit nem hozott....aztán találtam ismi ismijét és akkor már úgy gondoltam nem kell szégyenlősködni, arra a kérdésre h jó e h kapok pelenkát érte, mondtam h jó és ezt a márkát szeretjük....így is jól jártak, meg én is....

nem ítéllek el ha elkérsz pénzt érte, sokan csinálják ezt, sokan sajna visszaélnek az ember jóindulatával....az anyatej igen is érték (ja és nekem is fagyasztva volt)....én nem akartam vizsgálatokra menni, h adhassak tejet, de ha Te elmész még hitelesebb leszel

2010. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1800 Ft-ot adnak a bevizsgált anya tejéért, amit az elkosztó állomás INGYEN ad tovább. Ha nem vagy hajlandó elmenni a vizsgálatokra, akkor nem lenne etikus ennyit kérni a nem bevizsgált tejért. Pláne a fagyasztottért.


Én ingyen adnám. De azt fontolgatom, hogy elmegyek a vizsgálatokra, és úgy adom a tejet.

2010. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csak a steril zacsi árát kérném el és kértem is el amiben én is tároltam annak idején. Mert nem két forint.
2010. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
már írtam, nálunk pl az volt a bibi, h mivel egy km-re lakunk Pesttől (ugyan közelebb a heim pálhoz), ezért nem viszik el a tejet, nekem kellett volna berohangálni vele Pestre, több lett volna a meló vele....még ingyen is megkérdzték h mennyivel tartoznak, ha eleve pénzért hirdeted, akkor miért lenne etikátlan ha így adod....leadni csak friss tejet lehet és nem kap mindenki belőle....a fagyasztott ugyanolyan jó.....a vizsgálatokat megcsinálod, akkor van róla papírod is h adhatsz (sokan nem kérdeznek semmit), én ismerek olyan tejadót, akitől fordultam volna vissza, ha meglátom....ha felveszik veled a kapcsolatot, akkor meg rögtön láthatják, h tiszta vagy, rendezett körülmények között élsz és van akinek ez is fontos......1800 az ára /l az tény, DE a feketepiacon a 10X-e én ezt hallottam ez az ár nem biztos h reális, de az tény h emberek sok mindent megtesznek a gyerekükért.....volt, aki simán megtehette volna, h fizessen, volt akin láttam h nem, de ő ezerszer hálásabb is volt, és ajándékot is hozott
2010. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egyébként meg "árulhatod" pl csomag pelenkáért, X liter
2010. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem én hirdetem és nem is áll szándékomban. Én bevizsgált anyatejleadó voltam.


A minap összefutottam egy ilyen hirdetéssel és jól felhúztam magam rajta. Pofátlan dolognak tartom, kíváncsi voltam, hogy más mit gondol erről.

2010. ápr. 5. 12:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is adok a mai napig anyatejet. Én elvileg nem kértem érte pénzt , de a védőnőm azt mondta, h erről hallani sem akar, igenis fizesse meg nekem az oep, mert egyrészt nem kis meló állandóan fejni, másrészt pedig fizettem én eleget az oepnek, h most ő is adjon cserébe...EGy nap azonban csak 8 dl-t lehet elszámolni. De én nem anyatejgyűjtő állomásra adom, hanem közvetelenül az anyukának , aki minden nap eljön érte, vagy mi megyünk és visszük nekik.
2010. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!