Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég neki a tejem vagy ez...

Nem elég neki a tejem vagy ez normális?

Figyelt kérdés
A 2 hónapos kisbabám 2 óránként eszik.Előtte kibírta a 3-4 órát de most két óránként szeretne cicizni bar nem eszik sokaig.Reggel még rosszabb kb 6-9 ig mert akkor meg óránként.Éjszaka pedig ugy van hogy 10 kor eszik aztan éjjel 3 kor reggel pedig 5-6 korul.Én úgy érzem van sok tejem sőt mikor szopizik érzem hogy nem szívja ki az egészet hanem még van benne elég sok de lehet hogy túl vizes vagy nem tudom.Tegnap voltam orvosnal es lecseszett hogy meg kell varni a 3 órát nem baj ha sír.Hat mondom oké sajnos nem bírom hallgatni hogy egy órán keresztűl sír.Vélemények? Tanácsok!?Tapasztalatok?Köszönöm előre is!
2016. ápr. 13. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Az orvosotok egy barom öregasszony lehet. Ha a gyarapodása megfelelő, akkor nincs semmi gond azzal, hogy gyakrabban szopik.
2016. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem szívja ki az egészet akkor biztosan nem marad éhes. Biztos, hogy ilyenkor mindig éhes?

Az orvosnak nincs igaza, ne éheztesd a babát, a tejtermelésnek sem tesz jót, ha órára eteted. A babának is és a tejtermelésnek is az igény szerinti etetés a legjobb, viszont ez nem azt jelenti, hogy mindig az evéssel válaszolsz minden problémára.

2016. ápr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hat azokat a jeleket mutatja mint amikor ehes.Úgy tartja a száját forgatja a fejét hogy keresi a cicit akkor eszi a kezét.Van amikor néha elfogadja a cumit nagy nehezen akkor elvan vele cimuzik.De ez nagyon ritkán van.Azt mondta az orvos azert kene megvarni a 3 orat mert azert eszik ket orankent mert nem ehes igazan es mindig kap egy kicsit akkor sose lesz ehes hogy sokat egyen egyszerre.
2016. ápr. 13. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:

az orvosodnak annyiban szerintem igaza lehet, hogy valószínű ez nem éhség cici csak komfort cici...na most innentől lehet vitatkozni hogy egy 2 hónapost ilyenkor kell e mellre tenni vagy nem.

A 2 óráról 3 órára kihúzni az időt az egy óra lefoglalást jelent. Ennyi időre lefogalni egy két hónapost szerintem igen nehéz. De én is csináltam már ennyi idős korában, hogy nem tettem azonnal cicire, hanem amíg lehetett húztam az időt - ahogy írod cumival - dajkálással, mondókázással, ringatással, énekléssel - tudom hogy ez nehéz de egy 2 hónapos abban az értelemben elég rossz korosztály, hogy a játékhoz kicsi még, az egész napos alváshoz evéshez viszont már nagy, nehéz szórakoztatni.

Én nem javaslom hogy ragaszkodj a 3 órához, sírás árán, de 2 óránként etetni, ha ki sem szívja rendesen, az sok...próbáld kihúzni középútra.

2016. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De reggel éhesnek kellene lennie ha letelt a 3 óra 2 éves között, mégis eszik 1 órára rá. Nem vérszegény? Az enyém az volt, rögtön kérdezte az orvos bír-e enni rendesen, nem-e fárad el közben. Csak akkor én vegyesen tápláltam nem volt elég tejem cumisüveg meg közel se fáraszt annyira.

Szájpenésze nincs esetleg? Valamiért nem eszik eleget, ha lenne még mit, akkor nem a tejmennyiséggel lehet baj.

2016. ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De az enyem is bealszik cici kozben.Bar mindig megprobalom felkelteni es akkor folytatja.Nem tudom lehet hogy vérszegény szájpenésze nincs.Hogy tudom kideríteni hogy vérszegény-e?
2016. ápr. 13. 12:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak vérvétellel.
2016. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Facebookon van egy csoport : Szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek

itt tedd fel inkább a kérdésedet. Vannak szoptatási tanácsadók is a csoportban, ők majd segítenek. Amúgy ha eleget hízik, nincs gond, növekedési ugrása is lehet, így szaporítja magának a tejet, azért igényli többször a cicit. Az orvosodra inkább nem mondok semmit, de ne hagyd sírni a kisbabád!

2016. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat!
2016. ápr. 13. 16:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én fiammal ugyanez volt. Egyszerűen túl hamar elfáradt, és belealudt a szoptatásba, utána meg hamar megéhezett. Én úgy csináltam, hogy nem etetés előtt pelenkáztam, hanem akkor, mikor elaludt. Ettől felébredt, és evett még, aztán újra elaludt.


De simán lehet, hogy fejlődési ugrás, hogy szomjas, hogy hiányzol neki, hogy nem bír eleget enni a fáradtság miatt, nem biztos, hogy kiderül az oka.


Ha neked nem megterhelő, szerintem szoptasd igény szerint, én is azt tettem, kb. egy hetes ilyen időszakok voltak, aztán beállt szépen. Ha amiatt aggódsz, hogy vizes a tej, fejj le belőle egy kicsit, mielőtt odaadod neki, hogy a mélyebben lévő, zsírosabb részét szívja ki.


A lényeg, hogy ne hagyd sírni a kicsit, ez olyan kegyetlen dolog. Ilyenkor még ösztönlények, nem hiszti vagy akarnokság, amit csinálnak, így nevelni sem lehet őket, tehát fölösleges kínzás.

2016. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!