Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a babámat, hogy cumis üvegből is egyen, igyon?

Figyelt kérdés
Szopizik, de néha jó lenne, ha tudna cumis üvegből enni. Esetleg a lefejt tejet este pótlásként megenné, vagy mikor megyünk valamerre, és nem igazán tudnék szopiztatni. Meg ugye jönnek a melegek, és így vizet se tudok neki adni. Meg néha fáj a pocija is, de eddig kanállal tudtam neki adni teát is.

2016. ápr. 16. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha kockáztatnád a cumizavart, akkor erőltesd csak!


Pohárból is lehet etetni.

2016. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Tudnak pohárból inni,miért kell erőltetni a cumit,ha amúgy tudsz szoptatni és nem szükséges?
2016. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Én annó a szoptatott babámnak kanállal adtam tápszer pótlást. Tök ügyesen és gyorsan megette, és a maradék cicizésről se szokott le. Én sem erőltetném a cumisüveget.
2016. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyan poharat, amiből könnyű etetni, svéd etetőpohár a neve azt hiszem. Csőrszerűen elvékonyodik, nem ömlik olyan hirtelen a szájába.

Örülj neki, hogy nem szereti a cumit. :)

2016. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Ha még nagyon pici, szerintem se zavard össze cumisüveggel. De egyébként a cumizavar sem olyan, hogy egyszer kapott cumisüvegből enni a baba, és onnantól kezdve nem szopik, hanem észre fogod venni, ha cumisüvegezés után nem szopizik olyan intenzíven, mint előtte. Akkor tényleg hanyagold az üveget, és csak szoptasd. De a legtöbb baba ugyanúgy szopizik, ha néha néha cumisüvegből is kap. Aki meg nagyon aggódik a cumizavar miatt, az használjon Medela Calma üveget, mert az nem is igazi cumisüveg, és ugyanazzal a technikával kell a babának innia belőle, mint a ciciből. Na persze az ára elég húzós, de ha csak ritkán kell használni, akkor elég egyet venni, mindenki el tudja dönteni, hogy neki megér-e annyit, vagy sem. Egyébként meg, ha cumisüveggel is akarsz próbálkozni, akkor meg kell próbálni többfélét, mert lehet, hogy másik fajtát elfogad. Az enyém két hónapos, anyatejes, de talán 2-3 alkalommal előfordult már, hogy kapott tejet üvegből is. Kétféle üvegünk volt itthon, egy Nuk és egy Avent Natural, a Nukból nem fogadja el, az Aventből igen.

Mondjuk ő csak akkor kap üvegből, ha én nem vagyok a közelében, mert ha én ott vagyok, akkor akárhol legyünk, simán megszoptatom. Eszembe sem jutna cumisüveggel vacakolni, csak mert épp nem vagyunk otthon. Szoptatni bárhol lehet, csak úgy kell készülni ruházatilag, hogy ezt diszkréten is meg lehessen oldani.

Vizet szerintem felesleges adni neki, ha szoptatod igény szerint, talán csak ha extrémen meleg van, akkor. De szoptatott babák nem igazán szokták elfogadni. Azt sem igazán értem, hogy a lefejt tejet miért akarod pótlásként odaadni. Nem lakik jól egy szoptatás alkalmával? Mert ha igen, akkor felesleges megtömni, eszik ő annyit, amennyi neki kell. Ha a felesleget lefejed és lefagyasztod, az tartaléknak jól jöhet, ha neked valamiért el kell menned valahová baba nélkül, vagy neadjisten kórházba kerülsz, vagy akármi olyasmi történik, ami átmenetileg akadályoz a szoptatásban. Már persze ha elfogadja a babád a lefagyasztott majd felengedett tejet, mert az sem szereti minden baba. Nekem mázlim van, mert az enyém mindenhogyan elfogadja, ciciből is, meg cumisüvegből is, frissen is, és fagyasztóból is, de sok baba nem kéri már úgy, mert megváltozik az íze.

2016. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!