Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nektek milyen mellbimbó krém...

Nektek milyen mellbimbó krém vált be? Miért lett lapos?

Figyelt kérdés

Szülés előtt normálisan ki állt a bimbó, de most el laposodott és a pici is nehezebben tudja elkezdeni szívni.

Na meg nagyon fáj is mindig (mondjuk most kezd el igazán termelődni a tej mert érzem h egyre jobban duzzad a cici)


5 napja szültem.



2016. ápr. 16. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem használtam bimbókrémet.

Az anyatej keveréke a baba nyálával a legjobb, azt kell hagyni "rászáradni" szopi után.


Érdemes megérinteni a baba állát, akkor nagyra nyitja a száját, és abban a pillanatban betolni a mellet úgy, hogy a bimbóudvart is bekapja, ne csak a bimbót!


A fájdalom az első napokban/héten még normális, mert hozzá kell edződnie a mellnek, ha viszont rossz technikával szopik a baba, akkor bedurvulhat, szóval azt mindenképpen érdemes megelőzni a fent említett módon.

2016. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej volt a legjobb "krém" rá.
2016. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg az a bajom ,hogy miota terhes vagyok akkora lett a bimbom,es annyira ,hogy mondjam...kiáll? Szival lapos volt most meg...nagyon idegesít :(
2016. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LadyLoss ***** válasza:

Lehet azért lapult el, és tudja nehezebben bekapni, mert tejjel telítődött. Kézzel vagy géppel fejj ki egy kicsit szopi előtt, hogy felpuhuljon a melled és be tudja kapni a baba.

Nekem az anyatej meg nyál nem volt hatásos "krém". Kiszáradt és kisebesedett a mellbimbóm. Én lanolin tartalmú DM-es krémmel kentem sokáig szopik után. Ettől puha lett bimbóm, nem repedezett be. Később mikor hozzá edződött a mellem a szoptatáshoz elhagytam a krémet, már nem kellett.

2016. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen valószínűleg ezért laposodott el :)

Kb meddig kellett neked használni a krémet?

( babylove volt? Ezt akartam ma venni, de nem volt 😞)

2016. ápr. 16. 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt. Nem kell bimbókrém, megedződik majd. Az első héten használtam a babám gyógyszertári testápolóját, utána nem volt rá szükség és a mellbimbóm se maradt lapos.
2016. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LadyLoss ***** válasza:
Szerintem ez adottság és babaszopási technika függő. Én 2 hónapig használtam a krémet (babylove, igen), muszáj volt, különben kőkeményre száradt a mellbimbóm és berepedt. Az anyatej nyál kombó pedig csak tovább szárította. Ráadásul egy 3 évesem is van, nem volt opció, hogy szopi után hátradőljek és csupaszon szellőztessem magam. :)
2016. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

OFF a 3.-nak


Ne aggódj, szépen visszaáll a melled szülés után pár héttel. Nekem sötét és nagy lett a mellbimbóm, ráadásul körülötte kis pigmentfoltok jöttek ki. Kb. két hónapos lehetett a gyerek, mikor már szép rózsaszín volt újra, a pigmentfoltok is eltűntek, a mérete is normális.

2016. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!