Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejelapadás végleges, vagy...

A tejelapadás végleges, vagy még menthető a helyzet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 37 hetesen született, császármetszéssel. Csak órákkal később hozták oda hozzám, szoptatni nem engedték. 2 naposan kiderült, hogy nem megy neki a szopizás, nem kapta be a cicit. Néhány nap múlva már bekapta, de nem szívta. Csak folyt a tejem a kórházban, hozattam be kézi mellszívót, de hiába fejtem, azt mondták 10-20 ml semmi, állandóan kiöntötték. 10 naposan elkezdett szopizni, de nem volt elég tejem, max 30 ml-t szopott evésenként, utána tápszer. Vettem elektromos mellszívót, de nagyon fáj a használata közben és utána is 5-6 órahosszát. Volt, hogy a mellszívás után 3 órával nem tudtam szoptatni, mert egy csepp tejem sem volt.

Aztán jött 3 nap betegség, hányás-hasmenés, az anyósom elvitte magához a babát, hogy meg ne fertőzzem, kimaradt 3 nap szoptatás, úgy le voltam gyengülve, hogy lefejni sem tudtam. Azóta hazajött a pici, de alig van tejem, hiába teszem sokszor mellre, még alkoholmentes sört is ittam. Vele alszom, mindig szopival kezdünk, de sokszor már nem jön neki semmi, nem látom nyelni, csak cumizik rajta. Mit tehetnék, hogy visszajöjjön a tejem? Vagy adjam fel? Ma 20 napos a fiam.


2016. ápr. 19. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, a picuriknak a picakjuk is apró:) nem is 3rtem,hogy önthett3k ki a 10-20ml-ket...

Sztem addig próbálkozz míg úgy érzed bírod,tápszerrel is ugyanolyam jó anya leszel,mintha anyatejet kapna a baba.

2016. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem a tápszeren múlik hogy jó anyuka vagy-e vagy sem. De azért meg kell próbálni mivel a tejci egy ilyen picurkának nagyon fontos. Nem feltétlenül a tápanyagok végett hanem az immunanyagok miatt. Számít minden cseppje. Nyugodj meg a Babád tápszer mellett is megerősödik de a szopizás a tej is döntő lenne. Akkor is ha az csak pár csepp. Próbálj gyakrabban fejni kézivel igyál szoptatósteát használj homeopátiát. Kitartás!
2016. ápr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon hasnló a történetünk, szintén császár, betegség az első hetekben, stb... Nekem nem sikerült megállítanom az apadást, nemhogy visszafordítsam. :( Elméletileg lehetséges persze, kérd szoptatási tanácsadó SZEMÉLYES segítségét, az elméletekkel én semmire nem mentem, a valóságban nem úgy működött se a babám, se a mellem, ahogy kellett volna. Pl. SOHA nem tudtam elérni az ásításnyi szájtátást, hiába reflex elméletileg, nagyritkán kapta csak be rendesen a bimbót, ha rossz a mellretétel, akkor rossz minden és szépen elapad a tej... szóval segítség kellene, de személyes ha meg akarod fordítani a folyamatot.

Ezt én kérdeztem a minap:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2016. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eloszor is le a kalappal a kitartasod elott!! Valoban nem ertem hogy onthettek ki ennyi tejet a kh-ban, hisz egy par napos babanak nem tobb ennel az igenye! Semmikepp ne add fel, ha birod meg, es esetleg nincs teso, es raersz csak a pici fiaddal foglalkozni, akkor azt mondom, tedd annyiszor mellre amennyiszer csak birod!! Mellfajdalomra ha sebes is, akkor a lanolint ajanlom, nekem a gyogyszertarban kimertek annyit amennyit kertem, mindossze 360 ft-ert, csodakat tett a kisebesedett mellemmel, es a fajdalommal is. Kesobb amugy hozzaszokik, megedzodik majd a mell, de ehhez is ido kell. Minel tobbet van cicin, annal ugyesebb lesz. Amig kell potold tapival, de rengeteg sztori van itt is a gyakorin, aki a semmibol hozta vissza a tejet, es pat het utan mar tapszer se kellett, es meg tobb mint egy evig tudott szoptatni! Amit en meg javaslok, lactinatal szoptatos kapszula, rossmannban lehet kapni, illetve napi 4 liter viz minimum, es kiegyensulyozott szenhidratdus taplalkozas napi otszor!!! Sok sikert, es kitartast!!
2016. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!