Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a szoptat...

Hogyan szoktassam le a szoptatasrol?

Figyelt kérdés
A segitsegeteket szeretnem kerni mert mar nagyon tanacstalan vagyok. Van egy 8 hos kislanyom aki semmilyen cumit es cumisuveget, itatopoharat nem akar elfogadni. Ebbol kovetkezik, hogy se tapszert, tejitalt se semmilyen folyadekot nem iszik. Igaz meg szopizik, de egeszsegugyi okok miatt el kell valasztanom mielobb. ( orvosi utasitasra) Mar minden etkezest kivaltottam, tejpepet is eszik. Hogy tudnam elvalasztani? Mar mindent kiprobaltam - rengeteg cumisuveg, tapszert, tejitalt de semmi nem kell neki csak a cici. Etelekben nem valogatos szerencsere. Tejem sincs mar sok, igazabol megnyugvas miatt szopizik csak szerintem. Drasztikusan nem szeretnem de igy a folyamatos levalasztas se megy. Mit tanacsoltok? Azt olvastam hogy 1 eves korig napi 500ml tejalapu etkezesnek kell lennie. Hat a tejpeppel nem kapna meg meg ha novelem a mennyiseget se...azt h semmit se iszik arrol mar ne is beszeljuk.
2016. ápr. 23. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Pedig ha igy nem megy,marad a drasztikus verzió. Annak idején eldöntöttem hogy 1éves kora körül leválasztom, jött a cumisüveg, a csőrös pohár és társai...Az öregek tanácsára a mellbimbó be kenés citrommal, paprikával stb..kb semmi se jött be. Másfél éves volt és úgy döntöttem akkor most ennyi,elég! Volt kb 3 éjjel amit nagyrészt virrasztottunk, itt cici helyett kapta a cumisüveget, első este semmi,második este már elfogadta, a harmadik este pedig siker volt.
2016. ápr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáltál vizet, gyümölcslevet pohárból?
2016. ápr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki síma pohárból - csak arra kell figyelni, hogy egy ekkora gyerek nem tud folyamatosan inni, hanem csak kortyonként, ha az elsö kortyot lenyelte, csak akkor szabad a következöd a szájába önteni -, vagy kanálból is adhasz neki bármit.


De esetleg a cumisüveget is megpróbálhatjátok úgy, hogy nem te adod neki, hanem pl. az apuka, ugyanis nagyon sokszor mástól elfogadja. Ha megszokta, hogy abból is jön tej, utána veled is menni fog.


Az itatópohárral nekem nincs jó tapasztalatom, a gyerekeim nem fogadták el, akármennyit próbálkoztam is, a síma kispoharat viszont igen.

2016. ápr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Poharbol igen probaltam, de loki ki a kezembol. Egyedul szivoszalbol sziv fel 1-2 kortyot es azt is elloki utana. Azt meg nem merem eroltetni, mert a szivoszalazashoz sztem meg kicsi. Vagy megszokna abbol is? Sajnos tapszerbol is probaltam mar egycsomot es nemissza.. 😦
2016. ápr. 23. 07:40
 5/11 A kérdező kommentje:
* csomo fajtat
2016. ápr. 23. 07:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Hasonlítsd össze a dobozról 100g kész tápszer tápanyagösszetételét 100g elkészített tejpép tápanyagaival. Azt fogod tapasztalni, hogy a tejpépekben 2x annyi fehérje, szénhidrát, kalcium stb. van. Ha megeszik belőle 200at, és eszik aznap mondjuk még egy deci joghurtot v egy kis túrót, akkor megvan az 500, amennyit szeretnél neki adni. És így nem kell cumisüveg az evéshez.
2016. ápr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom ezért is van feltüntetve a tejpépeken, hogy csak napi egy adag fogyasztása ajánlott, mert ezzel az összetétellel a pépből már sok lenne a napi 500. 6-os voltam.
2016. ápr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha kivaltottal minden étkezést, akkor tápszert nem kell már adni. Próbáld a folyadékot kiskanállal, vagy fecskendovel -azt viccesnek tartják. A szivoszal is jó. Cumisuveg, itatopohar az én gyerekemnek se jött be.

Magáról a szoptatasrol leallitani nehéz lesz, lesz benne sírás is, de ha muszáj, akkor nem tudsz mit tenni. Paprikát meg hasonló baromságokat nem kellene bevetni, egyszerűen csak ne engedd szopni, ennyi. Ölelés, szeretgesd, maradjon meg a testi kapcsolat, csak a melledet hagyd ki belőle. Pár nap után rendben lesz.

2016. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7 hónaposan "drasztikus módszert" választottam a cici függőség kezelésére (éjjeli 7-8 kelés után úgy gondoltam az egyikünknek sem tesz jót hosszú távon főleg hogy nappal sem pótolta az alvást). Ez összesen fél óra sírást jelentett az elmúlt 2 évben. Most 2 éves, nagyon vidám, kiegyensúlyozott nyugodt baba aki imád, mellesleg pöccre elalszik, a ciciről saját magát leválasztotta 1 évesen, mikor már amúgy sem volt rá szüksége, mindenféle zokszó nélkül.
2016. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos tanacsokat mindenkinek! Bocsi utolso valaszolo nem ertem hogy akkor te valasztottad le drasztikusan 7 hosan vagy hagytad, es 1 evesen leszokott? :)
2016. ápr. 23. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!