Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a szoptat...

Hogyan szoktassam le a szoptatásról? Bővebben lent

Figyelt kérdés

11 hónapos babámat szeretném leszoktatni a szoptatásról. Max. kétszer szopik egy nap, éjjel nem. Reggel, este is már csak úgy ímmel-ámmal szopik, nincs is már sok tejem. Próbáltam tápszerrel, amit kb. négy napig elfogadott, de két napja egyáltalán nem, összeszorítja a száját, elrántja a fejét (több fajtát próbáltam). Szopni még szopik, de szív kettőt-hármat felnéz, majd újra szív párat, elfordul... Lehet, hogy csak el kellene hagyni egyszerűen? De olyan jól alszik éjszaka, és félek, hogy akkor éhes lesz. Arra is gondoltam, hogy később vacsiztatom, közvetlen fürdés előtt, hátha akkor nem éhezne meg.

Kérlek, ne írjatok olyan válaszokat: hogy de csak szoptass még, vagy hogy miért akarod abbahagyni? Mert én már nem szeretek szoptatni, és mindenhol azt írják, ez egy kölcsönös dolog, MINDKÉT félnek akarnia kell. Úgy gondolom a szeretetemet máshogy is ki tudom neki fejezni, és nem akarok majd egy már járni-beszélni tudó gyereket győzködni, hogy a "cici elment aludni" meg ilyesmi.

Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akiknek van erre az esetre használható tanácsuk, tapasztalatuk! Köszönöm.


2011. júl. 27. 22:06
 1/10 xStefix ***** válasza:
83%

Én a helyedben inkább hagynám, hogy ő diktálja a tempót. Ha már ennyire unottan szopizik, lehet, hogy a te külön ráhatásod nélkül is el fogja hagyni pár héten belül.

De ha mindenképp rá akarsz segíteni, akkor szerintem jó próbálkozás úgy, ahogy leírtad.

2011. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet! Mármint, hogy szoptass csak tovább.

Pár napja hasonló kérdést tettem fel, annyi különbséggel, hogy már 17 hónapos a fiam, és hogy már csak este cicizett. Leírtam, hogy már alig van tejem, kellemetlen már számomra a cicizés, és hogy sokszor fáj, ahogy szívni próbálja.

De azért is megkaptam, hogy brutális vagyok, és igenis szoptatnom kéne még tovább. Ja és semmi tanácsot nem adott a "kedves" hozzászóló. Megmondom őszintén, piros kézzel "jutalmaztam", mivel egyáltalán nem a kérdésemre válaszolt...


Visszatérve hozzád!

Szerintem megpróbálhatjátok úgy ahogy van elhagyni. Mi is ezt tettük! Mivel írod, hogy csak ímmel-ámmal szopizik, már nem a jól lakás miatt teszi. Inkább csak komfort érzete miatt. Adj neki komolyabb vacsorát, de ne közvetlen fürdés előtt, mert lehet, hogy fájni fog a hasa. Az én fiam legalábbis mindig rosszul alszik el, ha vacsi után túl hamar jön a fürdés. Aztán fürdés után megihat tápszert amennyit ő szeretne, és mehet is aludni.

Nálunk nagyon jól bevált a dolog, mert fürdés után várja a bögre tej, megissza, és irány az ágyikó! Nem is keresi már a cicit. Ja és a mai volt a 6. cicimentes lefekvésünk!

Sok sikert!

2011. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Ne adj neki, de szerinem ő még eléggé kicsi és majd leszokik magától.


Ez nem szeretek szoptatni dolog nekem yolan fura:-(((

2011. júl. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem meg az a fura, hogy egyesek mennyire nem tudnak szöveget értelmezni...

Ugyanúgy, mint az én - már emlegetett - kérdésemnél.

2011. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem vagyunk egyformák. Nekem meg az a fura, mikor járni-beszélni tudó gyerek szájában folyton az anyja melle van, ha egy kicsit is nyűgös.

Amúgy valószínű, megpróbálom csak simán elhagyni, úgyse nagyon érdekli már.

2011. júl. 28. 10:16
 6/10 xStefix ***** válasza:
100%
Az nekem is fura, pedig én 40 hónapig szoptattam. ;)
2011. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én értelek, kedves kérdező, bár segíteni sajnos nem tudok, még csak 9 hónapos a babám, de olyan szinten cicifüggő. én szeretem szoptatni, de alig tudunk kimozdulni, mert ha szomjas, csak cici és néha körülményes, de a világért see választanám még el, hiszen még csak 9 hós, tehát ez még változhat :-) viszont egyfajta "rémképként" nekem is lebeg a szemem előtt néha a "cici elment aludni"-győzködés...

szerintem is amúgy próbálfd meg, hogy nem, adod neki. ha hiányolja mégis, azt úgyis észreveszed, de szerintem észre se veszi majd, h valami kimaradt, ha már ennyire ímmel-ámmal megy a dolog

2011. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na megtörtént a nagy lefektetés. Úgy aludt el, mint délutanonként, kicsit énekelgetett, aztán csend. Még mindig csend van. Kiváncsi leszek!
2011. júl. 28. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én megértelek, mert pont ezt éreztem. 11 hónapig szoptattam, de elég volt, és rajta is azt láttam, hogy egyre kevésbé érdekli. Szerintem ez egy olyan dolog amihez rajtatok kettőtötökön kívül senkinek semmi köze nincs, 11 hónap is nagyon szép, szóval emiatt ne idegeskedj! Akkor még kétszer szopizott egy nap, és úgy csináltam, hogy először csak reggel nem kapott, aztán kb egy hét után már este sem, kicsit szoptattam, aztán pár perc után kicseréltem a cumira, ő pedig szépen ette. Biztos, hogy kevés volt már a tejem, mert szemmel láthatólag jóízűen ette, és azóta 10-11 órakat alszik éjszaka. Este eszik főzeléket, ezt pedig lefekvés előtt, fürdés után kapja, és ugyanúgy belealszik a cumiba is. Ez is türelem kérdése, kell neki egy pár nap, mire megszokja az új helyzetet, illetve ha érzi rajtad a bizonytalanságot, az sem könnyít a helyzeten! Szóval csak ügyesen, sok sikert!!

2011. júl. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszi a biztatást. Tuti hogy van abban vmi amit mondasz a bizonytalanságról.

Amúgy végig aludta az éjszakát, fél 8kor keltünk. Reggel még kapott cicit. Ha ilyen szépen el tudjuk hagyni az esti szopit, akkor rövidesen megkóstoljuk a hígított tejet, és akkor a reggelit is elhagyjuk.

Én azért az estit választottam, mert reggel nagyon lusti vagyok, és egyszerűbb még behozni magamhoz az ágyba, mint rögtön reggelit készíteni. Habár az is igaz, hogy nem "üvölt" az éhségtől, simán hancúrozik apával... :)))

2011. júl. 29. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!