Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Puffadhatok a laktózmentes...

Puffadhatok a laktózmentes dolgoktól?

Figyelt kérdés

3 hetes a lànyom, úgy néz ki laktózérzékeny lesz ő is. Ha iszom egy pohàr tejet a következő cicizés utàn màr jön a hasfàjàs,hìgabb kaki stb. Ez oké fiam is ìgy volt,vàltottam laktózmentesre(fiam idejében még nem nagyon volt erre lehetőség,szinte csak tejet lehetett kapni). De fel vagyok fújódva. Lehet ez ettől? Vagy ez még csak a beleim visszarendeződése miatt lehet? Puffasztó ételeket kerülöm.

Tanàcs tapasztalat is jöhet a témàval kapcsolatban. Köszi előre is.


2016. ápr. 25. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
En is iszom a laktózmentes tejet, de én nem puffadok.Nem lehet,hogy epés vagy?Az epekõ vagy a gyomorsav tultengés okozhat puffadást, meg a lisztérzékenység is.Szóval a puffadásnak lehet több oka is.
2016. ápr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt,nincs epekövem( nézték pàr hónapja terhesség alatt). Lisztérzékenységről sem tudok. Csak ez a laktózmentes dolog vàltozott az étrendemben.
2016. ápr. 26. 01:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Én eleve puffadásra hajlamos vagyok, szülés után hetekig puffadtam még.

De a tejallergia és a laktózintolerancia tünetei eléggé hasonlóak is lehetnek, puffadás és híg széklet, felnőtteknél ritkább a hányás és kiütések, biztos, hogy a laktóz a baj?

2016. ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen biztos. Azóta nincs tünet,hogy laktózmentes tejtermékeket fogyasztok. Van a csalàdban is, tejfehérje allergiàs viszont nincs.

Csak most meg én puffadok. De nem tudom mitől. Erre tudtam gondolni,hogy ezektől a mentes dolgoktól.

2016. ápr. 26. 08:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 2-3 héttel szülés után még nagyban puffadtam de már nem emlékszem meddig, talán 4-5 hétig. Azt tudom, hogy amikor 6 hetes kontroll volt akkor már nem volt ilyen panaszom. De én szó szerint mindentől puffadtam.
2016. ápr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi,most màr én is ràjöttem, mindentől puffadok csak amikor elkezdtem ezeket a laktózmentes cuccokat enni inni.akkor kezdődött. Tényleg szó szerint még a vìztől is. Remélem elmúlik nàlam is.


Köszi mégegyszer mindenkinek

2016. ápr. 28. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!