Laktózmentes tej babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van közületek olyan,aki a 6 hónapos babájának anyatej híján lakt.mentes tejet adott neki? Pár napja kap tápszert,de kemény a kakija,meg nem is nagyon vagyok híve a t.szereknek (nyilván ha az a legjobb ilyen esetben,akkor adom neki). Egy jó régi (anyósomtól kapott) könyvből olvastam, hogy régen ilyen esetben simán feles tehén tejet adtak a babáknak. Még mindig valamivel jobbnak tartom,mint a t.szert.

Szerintetek?



2016. jan. 23. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyentől nem veszik el? Ez szerintem simán a veszélyeztetés kategória.
2016. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Jó régen nem voltak korszerű, az embergyerek tápanyagigénye szerint összeállított tápszerek. Ma már az internet világában nem nehéz összehssonlítani az anyatej és a tehéntej összetételét.
2016. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a rendkívül értelmes hozzászólást! .... a válaszom inkább nem írom le,mert lehet,hogy ennyi inteligenciával nem tudnád értelmezni!
2016. jan. 23. 12:49
 4/10 A kérdező kommentje:

Andyzsuzsi! Igen ez nyilvánvaló, de t.szerrel sem akarok kísérletezni, meg annak a nevében is benne van, hogy táp (amit kb az állatoknak adnak) biztos sok vitamin is van benne az is nyilvánvaló,viszont nem hiszem,hogy régen internet híján "mérgezték" volna a gyerekeiket.

És direkt írtam, hogy olyan írjon,aki próbálta már vagy van tapasztalata. En is olvasom,hogy most mik az irányelvek,nem kell aggodalmaskodni.

2016. jan. 23. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért pont laktózmenteset szeretnél adni? Nem a laktóz a legrosszabb a tejben, az a tápszerekben is van. Szerintem ne adj mėg neki feles tejet, vitamin sincs benne, a fehérje tartalma is magas stb. A férjem is azt kapott pici korában, küzd is az ekcémával.
2016. jan. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"régen internet híján "mérgezték" volna a gyerekeiket. "


Nem internet, hanem korszerű tápszer híján. Az internet abban segít, hogy lásd, hogy a tehéntej köszönő viszonyban sincs a női tejjel. A táp pedig csak a táplálószer tövidítése, táplálni pedig gondolom akarod a gyereked.

2016. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig anyatejes volt, és valami miatt úgy érzed nem elég a tejed, akkor simán növelheted még a mennyiséget! Ez a legegészségesebb amit választhatsz.

Ha úgy döntöttél, hogy nem szeretnéd tovább szoptatni, akkor az a legjobb a babádnak, ha tápszert kap.

A tehéntej fehérjéi túl nagyok a pici szervezete szamára, mesterségesen változtatják meg, hogy ne terhelje túl a kisbabák veséjét mikor tápszert készítenek belőle. Tehát tehéntejet legalább egy áves koráig jobb ha kerülitek.

Laktózmentes tej adásának nincs indoka, mivel a laktóz az anyatejben is van.

2016. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, a vitamintartalom miatt gondoltam én is, hogy a t.szer valószínű jobb, de ha azt veszem akkor csak reggel és este kapna tszert is vagy tejet is,mert a vitamint megkapja a többi ételből, amit kap nap közben. Csak gondolkozok az érveiteken,amit ellene írtatok. Igazatok van, mert mindegyik érv igaz,de nem tudom,hogy a tszerben van-e olyan vitamin,ami esetleg máshonnan ne lehetne pótolhat ó. Ha igen,akkor nyilván nem elvenni akarom a kicstől csak azert,hogy ne egyen tápot.
2016. jan. 23. 15:04
 9/10 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, hogy valószínű, hogy a stressz miatt ment el a tejem. Megpróbáltam mindent: gyakran tettem mellre,nem csak akkor,amikor ennie kellett volna. Ittam mindenféle tejserkentő teát...meg egy csomó mindent,de semmi. Mivel elég kevés idő leforgása alatt apadt el ezert gondolta a doki,hogy valószínűleg az idegeskedés,stressz miatt.
2016. jan. 23. 15:11
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy 3 gyermekes Anyuka ismerőstől hallottam, meg különböző oldalakon olvastam, hogy aki ad az lakt.menteset ad. Ezért gondoltam én is arra. A barátnőm mondta, hogy ő 2 gyerkőccel is így járt,csak hamarabb (3-4 hónaposan) ők viszont abszolút t.szerellenesek a férjével együtt,de az elején ők is kipróbálták,úgy jártak,mint én,hogy abszolút nem a babának megfelelőt írt ki a doki. Egyik sem volt jó,mert az egyiktől hánytak,a másiktól ment a hasuk,a harmadiktól pont,hogy kakilni nem tudtak...addig irogatta nekik a doki amíg fogyni kezdtek es akkor mondták,hogy jó,elég volt a t.szerekből.És akkor kezdték ezt a lakt.mentes forralt tejet itatni velük. Híztak tőle rendesen,később kapták mellé a rendes kajákat ugye és semmi bajuk nem volt.

Ezért gondoltam én is erre.

2016. jan. 23. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!