Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megjött a menstruációm és...

Megjött a menstruációm és cicisztrájk van. Kinek meddig tartott ez?

Figyelt kérdés

5 hetes a lànyom és nem hajlandó cicizni,sìr és kiköpdösi a cicit. Tej van, foga nem jön, nem görcsöl, nincs kaki gond stb arra gondoltam,hogy meg fog jönni. Két napja kezdődött egyre rosszabb ma pedig tényleg megjött :-( Kisfiamnàl nem volt ilyen neki fel sem tűnt.

Ötletek? Hagyjam sìrni?kìnàlgassam többet? Katasztrófa az egész...


2016. máj. 6. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
tápszer.
2016. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én esetemben tápszer lett a vége. Fejtem is, hogy legalább úgy egye meg és ne tápszert kelljen adni, de úgy sem tetszett neki. Így miután vége lett a menstruációnak már akkor sem kellett neki (bár lefejve akkor azért megiszogatta), de így egyre kevesebb lett, úgyhogy 3 hónapos korától tápszeres lett. A második fiam, pedig egy hét után kezdett cicisztrájkba, már ha "meglátta", hogy úgy akarom neki adni ordított és csakazért sem szopizott, mint a tiéd is kiköpte meg sem próbálta szívni, pedig előtte nagyon ügyes volt (próbáltam vele úgy is, hogy szondával adtam a tápszert/lefejt tejet cicire rákötve, de úgy sem fogadta el a cicit, így maradt a cumisüveg pár hét küzdelem után, de ott nem válogatott a cicitej és a tápszer között :), nagyon el voltam emiatt én is keseredve, de hát ez van) Szerintem még próbálgasd te is pár napig (esetleg azért írass fel tápszert, hogy ha minden kötél szakad legyen otthon).
2016. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Lefejve megeszi? Ha nem, akkor nyilvánvalóan tápszer. Egy 5 hetesnél nem lehet azt megengedni, hogy napokig ne egyen.
2016. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nálam is 5 hetesen kezdődött, amikor megjött a menstruációm. Megértem a helyzeted, én éjjel nappal sírtam, pokoli érzés volt, hogy nem kell neki a mellem, pedig tejem volt bőven. Kifeszítette magát, ordított, de persze mindenki a szoptatás mellett kampányolt, így hagytam a gyereket és magamat is szenvedni még egy hónapig. Sokszor próbáltam kínálni a mellem, lefejve megitta a tejet, de cicizni nem akart. Így visszagondolva sajnálom, hogy egy hónapot így végigszenvedtünk a fiammal, nem éri meg.... most 4 hónapos és már 2 hónapja tápszeresek vagyunk. Lelkileg nehezen éltem meg, azt hittem képes leszek szoptatni akár egy évig is. Tényleg mindent megtettem, de már belátom, hogy boldogabb a fiam is a tápszerrel, mert sosem éhes, és jobban is alszik.
2016. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 LadyLoss ***** válasza:

2 napig tartott. Az első hónapban, volt a legrosszabb, ekkor volt 2 hónapos a baba. Minden hónapban jobb és jobb lett. Kísérletezni kell mi jön be. Lefejni egy kicsit, üvegből adni, majd gyors csere cicire. (nálunk pontosan ez jött be.)

Vissza fog állni. Annyi tejet magához vesz, hogy éhen ne halljon, ne izgulj.

2016. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amíg kizárólag anyatejes volt, 2-3 napig rendszertelenül, kevesebbet és nyűgösebben szopott a menstruációm alatt, de türelmesen kínálgattam és hónapról hónapra javult a helyzet. Nincs lefejt tejed, amivel megkínálhatnád?
2016. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes,a kérdésemre küldött vàlaszokat.


Kicsit evett most este. Cumisüvegből,pohàrból nem eszik. Csak injekciósfecskendővel tudnàm etetni,de azt meg többnyire félrenyeli. Tej az van lefagyasztva 3-4 deci,mert az elején a többletet lefejtem lefagyasztottam. De amit elővettem azt csak fecskendővel tudtam megetetni vele,illetve az túlzàs,mert vagy 5ször fèlrenyelt meg ki is folyt a szàjàból.

Nem is szeretném tàpszerezni,meg ìgy ami nagyobb baj,hogy nem is tudom. Recept az van kaptunk a kezdő csomagban az orvostól,ha kell akkor legyen alapon.

Akkor próbàlkozom hàtha jobb lesz pàr nap alatt.


Gondolom valamiből csak elfogadja a tejet ha nagyon éhes lesz.

2016. máj. 6. 22:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is tápszer lett. Mint a kettesnél.

Mindig fejtem, kínáltam, nem kellett neki, így kiborítottam (ilyenkor xar az ize, azért nem eszik). Szépen elfogyott a tejem.

2016. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Most egyik etetés borzasztó,mìg a màsiknàl vmennyit nyammog. Éjjel egyszer kelt,akkor szó nélkül evett, mindkét cicit kiürìtette.

Remélem ez màr a javulàs része.

2016. máj. 7. 11:22
 10/14 LadyLoss ***** válasza:
Enni fog, ha már nagyon éhes, csak nekünk rossz, mert azt hiszük éhen hal. :) De vissza fog térni a cicihez.
2016. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!