Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Letezik valami csodaszer ami...

Letezik valami csodaszer ami erzestelenitene a mellbimbokat, hogy ne fajjon a szoptatas? Ha igen mi az?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs, majd megszokja.

Esetleg próbáld bimbóvédővel, én azzal szoptattam, úgy nem fáj annyira, de nem hazudok, úgy is fáj.

Vannak bimbóápoló krémek, nekem semmit nem használt, állandóan fel volt ázva a bimbóm, hiába kentem rá anyatejet is.

Sudokrem jó rá, de azzal az a baj, h le kell mosni, és akkor újra ázik, szóval szerintem nincs megoldás rá:(

2010. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

mellkenőcs. de az sem érzésteleníti, hanem csak hűsíti. nekem is nagyon fájt a szoptatás, én mellkenőccsel kenegettem. vagy mellszívóval szívd le, és tedd cumisüvegbe. :) én is ezt csináltam.

vagy hagyd abba. :)

2010. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy egy kicsit fejtem, kb. 10 ml-t, és csak utána tettem cicire a babát. Úgy is fájt, de nem annyira. Aztán pár hét után elmúlt.
2010. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Nincs.


Ha jól szoptatsz, akkor a szoptatás nem fájdalmas, hanem nagyonis kellemes érzés: a baba nyelve masszírozza a bimbódat. Ha fáj a bimbód, akkor a babát rosszul tetted mellre, és nem kapta be az egész bimbóudvart, csak a bimbót rágcsálja.


Tanuld meg jól mellre tenni a babét, és meg fogod látni, hopgy a szoptatás NEM FÁJDALMAS.


Sok sikert!



3 hetes kisfiú anyukája

2010. ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az én gyerekem egyszerűen nem tudta megtanulni a szopást, nem is szopizott rendesen, bekapta, csócsálta, nem szívta, borzasztó volt, főleg mikor úgy kellett mellre tennem, h folyt a genny, és a vér. Szóval van olyan, h fáj a szoptatás. Nekem nem is múlt el, 3 hónapig szoptattam, de mivel nem hízott rendesen, állandóan éhes volt, áttértünk orvosi javaslatra a tápszerre, mellette fejtem.
2010. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem fájt, pedig jól tettem mellre a babát. A szoptatási tanácsadó szerint annyira erős vákuumot képzett a babám, hogy amiatt lett tiszta véraláfutás a mellbimbóm. Ő is azt mondta, hogy jó a technika, csak túl erős a vákuum. Nekem a medela purelan krémje vált be, simán el tudta kezdeni a szopizást, és csak enyhe sajgást éreztem. Két hét után elmúlt, már nem is fájt.

Esetleg ezt te is kipróbálhatod. És kitartás, ha összeszoktok, akkor már kifejezetten jó szoptatni:) Azt a rövid időt meg féllábon is ki lehet bírni:)

2010. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát megszokja majd, de ha nagyon fáj akkor kérdezd meg a dokit hátha tud valamit tanácsolni. Vagy hagyd abba.
2010. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csodaszer? Összeszorított fogak, könnymentes sírás és belejössz. A falat tudtam volna vakarni, annyira fájt. Egyszer felorditottam. úgy megijedt a babám, hogy alig tudtam megnyugtatni. aztán neogranormon kenőccsel kentem állandóan vastagon, és emellett azon az egy mellemen bimbóvédőt használtam. nagyon sokáig tartott mire meggyógyult. Több mint egy hónapig szenvedtem...
2010. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

09:51 vagyok.


Nekem is van tapasztalatom arról, hopgy milyen, amikor nem jól kapja be a bimbót. Sajnos nagyon kicsi a kisfiam szája (koraszülöttként jött a világra, úgyhogy gyengusz is egy kicsit), és nem sokat tud még szopizni, pedig minden etetésnél próbáljuk. Talán ha 8-10x sikerült eddig, de az mind jó élmény volt, sose fájt, sőt! Kellemesen masszírozott, amikor a bimbó jó helyen volt, az ínye mögött, és az ínyével a bimbóudvarra harapott rá.


Ennél sokkal gyakrabban van, amikor rosszul kapja be a bimbót, és fáj nekem. Neki meg nem jön a tej... Ilyen esetben nem szabad bent hagyni a bimbót egy pillanatig se, mert a gyerek szája szétszedi, és akkor mégúgyse lehet szoptatni. Én most fejem neki, szépen jön a tej és sok is van, nem szorulunk tápszerre, ő meg pohárból issza, és gyönyörűen hízik. Így a bimbóm is egészséges, nem véres, nem gennyes, nincs öszeharapdálva. Még nem adtam fel a reményt, hogy ha megnő a csöpp kis szája, akkor be fogja tudni kapni a cicit.

2010. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, drukkolok nektek:)
2010. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!