Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szájpenész ellen mit tehetek...

A szájpenész ellen mit tehetek? Nem tudom rózsamézzel rendesen ki törölni a baba száját, mert sajnálom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem törölgettem. Rákentem a cumijára és kész. Így is szépen meggyógyult. Csak tovább is kell használni, ha már nem látod akkor is. Sztem kb. 1hét-10 nap.
2010. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, mit sajnálsz. Inkább legyen neki rosszabb, mert félsz belenyúlni a szájába? Ne haragudj, de ez a "sajnálom" eléggé dühítő.


Én az ujjamra kentem, amit amúgy is szívesen cumizik, és szétkentem a szájüregében belül. Sosem sírt tőle, nem volt neki kellemetlen, és egy hét alatt elmúlt. Én ugyanis azt sajnálnám, ha a szájpenész elhatalmasodna a szájában.

2010. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy gézlappal simán megtudod neki törölni!Ettől nem szenved!Ez nem kínzás, kb 10 másodperces hadművelet!Ezt naponta párszor megismétled, és szépen elfog tünni!Ne akard első alkalommal lekapirgálni neki az egészet, nem fog lejönni!
2010. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én megértelek. Nekünk is nagyon nehezen múlt el. A nyelve tövét nem értem el sehogy sem, onnan mindig visszajött. Kórházban is voltunk (más miatt). Ott mondtam, hogy mellesleg szájpenésze is van, a nővérkék is ecsetelték neki, attól sem múlt el, pedig ők biztos tudják hogy kell. Végül azt mondták, hogy adjak neki Normaflort, attól múlt el.
2010. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én c vitamin ampullával törlöm,pelenkával.lányom nyitja a száját magától,mert nem jó neki a bentmaradt tejcsi.
2010. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az utolsóra válaszolnék!A szájpenész nem ugyan az a szájban letapadt tejjel!A szájpenész makacsabb, sokkal nehezebben jön le!

A gézlapos dolgot csinálta én is rózsamézzel, és eltűnt néhány alkalom után!

2010. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És igenis sajnálom,mert mikor benyulok a szájába egyből öklendezik.Tisztába vagyok vele,hogy kezelni kell és kezelem is neki.Természetesen nem akarom ,hogy még nagyobb legyen a gond,csak arra voltam kiváncsi nincs e valami más módszer.Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 14. 11:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet a patikában kapni szájfertőtlenítő ecsetelőt!Egyesével van csomagolva, a nevére nem emlékszem!Olyan mint egy fültisztító, csak nagyobb, és citromízű gyógyszerrel vagy nem tudom mivel van átitatva!Mikor gyakorlaton voltam eü-i intézménybe, ezzel tisztítottuk a pici orr, ill szájszondás gyerekek száját belül, hiszen fogat nem tudtak mosni, mégis jobb lett a közérzetük hogy tiszta ápolt a szájuk belül is, még abban a helyzetben is!

Patikában megtudják mondani a nevét , de holnapra megkérdezem itt az intézményben is!Az jó szájpenészre is, a babáknak azzal kezelik itt!

2010. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
en irattam a dokival ecsetelöt(szintelent),es fültisztitopálcikával bekentem,belemártottam az üvegbe egyszerüen bedugtam a szajaba,ö becsukta,én párszor megtekertem kicsit a jobboldalon kicsit a baloldalon és kész...2 nap alatt elmult
2010. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

19:46-os válaszólótól kérdeném./én vok a c vitaminos/

Akkor a szájpenész mitől van?Én lajikusan arra gondoltam,minden cici után kitörlöm a száját,hogy megelőzzem a szájpenészt!Minden indulat,kötöszködés nélkül kérdem.Válaszod köszönöm!

2010. ápr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!