Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha megfáztam és belázasodtam,...

Ha megfáztam és belázasodtam, szoptathatok?

Figyelt kérdés
Teán kívül nem akarok bevenni semmit.
2008. szept. 26. 16:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
6 hónapos a lányom és nincs tartalék fagyasztott tejem amit helyette adhatnék neki.
2008. szept. 26. 16:10
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Szia! én ugy tudom h nem mert "lázas"tejet szív ki a pici.

mihamarabbi gyógyulást!

2008. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Én pont a napokban kérdeztem meg a gyermekorvost ezzel kapcsolatban. Ő azt mondta,hogy náthásan,betegen lehet,csak lázasan nem. Mondta,hogy egy lázcsillapítót kell bevenni,és amint lement a láz,már lehet szoptatni. Kérdeztem,hogy ilyenkor a "lázas" tejet le kell-e fejni,de azt mondta nem kell. Ha nincs már láz,lehet folytatni a szoptatást:)

2008. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm
2008. szept. 26. 18:07
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
nekem,igy szokott le a lanyom 1 evesen a cicirol hogy belazasodtam, lazas tejet nem szabad adni a gyereknek, raadasul meg nem is olyan az ize,en utanna viszakartam neki adni es nem kellet neki oklendezett tole, megvaltozott a tej ize! nem volt konnyu idoszak, mert tobb ejelen at orditott a cici utan:(
2008. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
A mi gyerekorvosunk és védőnőnk azt mondta, hogy lázasan is lehet. A tej láz alatt is ugyanolyan, mint amikor a lázcsillapító leviszi a lázat, azaz ugyanannyi ellenanyag és minden van benne.
2008. szept. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
nagon okos lehet az orvosod ha ilyet mondott:S:S LAZASAN NEM LEHET SZOPTATNI!!
2008. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Nos, nekem is azt mondták, hogy lehet lázasan szoptatni. Az egy más kérdés, hogy a baba elfogadja-e. Ugyanis megszokta a testhőmérsékletű tejet, és túl meleg lesz neki.
2008. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

A fenti válaszadók biztos, nekem fognak esni, de bizony én szoptattam lázasan. Mivel hirtelen lettem beteg, és hála istennek nem volt, és azóta sincs itthon tápszer, nem tudtam mást csinálni. A pici lányom gond nélkül elfogadta, nem lett nyűgös, nem maradt éhes, nem volt nyugtalan és beteg sem lett. Szerintem szoptathatsz nyugodtan, csak fokozottan figyelj a babádra, nézd a hőjét állandóan, és figyeld a hangulatát. Szerintem semmi baja nem lesz, hiszen, mint ahogy azt az egyik előttem válaszoló írta, már az ellenanyagot is kapja.

Akik meg vannak győződve, hogy lázasan nem szabad szoptatni, mire alapozzák ezt???

2008. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

atyauristen mennyi hulye ember:)))

mar elnezest!! eleve megvaltozik a tejnek az ize is ha lazas az anya1 tobb orvos is mondta, hogy nem lehet szoptatni lazasan az utolso valasziro is nagyon okosnak teszi magat, de ha lenne egy csepp esze nem szoptatta volna lazasan a gyermeket,mivel nem volt megtette:S meg szerencse hogy nem lett baja a gyerekenek!

2008. szept. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!