Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatott valaki Dalacin...

Szoptatott valaki Dalacin mellett?

Figyelt kérdés

Kihúzták egy fogam és egy ciszta volt alatta, amit kitisztítottak. Mondtam, hogy szoptatok, így nem írt fel az orvos antibiotikumot, de azt mondta, ha nagyon begyullad, akkor muszáj lesz. Sajnos begyulladt és feldagadt az arcom, még van másfél napom a kontrollig, reménykedem, de nem úgy tűnik, hogy jobb lesz. 4 hós a babám, nem tudok már holnapig elég tejet lefejni, de ha sikerülne sem fogadja el a cumisüveget.


Próbáltam utánakérdezni + olvasni, de annyira ellentétes infokat kaptam. Először megnyugtattak, hogy lehet mellette szoptatni ez csak óvatosság, de a tájékoztatója meg azt írja, hogy átjut a tejbe.


Van olyan aki szoptatott mellette és nem volt probléma?


Annyira kétségbe estem!


És mi lesz, ha nem szedek antibiotikumot, szövődmény vagy ilyesmi? (Tuudom, ezt majd a dokitól kell megkérdeznem...)



2016. jún. 26. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Az e-lactancia.org egy nemzetközi adatbázis, hogy milyen hatóanyagok hogyan viszonyulnak a szoptatáshoz. Ez egy hiteles, up to date adatbázis, a szoptatási tanácsadók is ezt használják.

[link]

E szerint a Dalacin hatóanyaga alacsony kockázatú a szoptatás szempontjából, de van ennél még biztonságosabb alternatíva, az amoxicillin-klavulánsav hatóanyagú kombinált antibiotikum (Aktil duo, Curam duo).

2016. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mellgyulladas miatt kaptam a korhazban, szoptattam mellette...2 eves a lanyom...latszolag semmi baja :)
2016. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dalacint pont nem szedtem, de más antibiotikumot igen, aminek a betegtájékoztatójára az volt írva, hogy ha szedem, el kell választani a gyereket. Kétszer is rákérdeztem az orvosomnál, pluszban meg a gyerekorvosnál, hogy biztosan szoptathatok-e mellette, és azt mondták, igen. Azért írják ezt a betegtájékoztatóba, mert valamennyi átjut az anyatejbe, és allergiás reakciót okozhat.

Fogászati gyulladásra, úgy tudom, a legjobban a Dalacin hat, ha úgy alakul, hogy felírják, a fogorvost (meg esetleg védőnőt/gyerekorvost) kérdezd meg róla, szabad-e mellette szoptatni.

2016. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek! :)


Akkor megpróbálom rábeszélni, hogy inkább Augmentin Duo-t vagy Aktil-Duo-t írjon fel, bár ezek gyengébbek, de a tájékoztató szerint fogászati fertőzésekre is jó.


Kedves első, szuper ez az oldal, köszi!

Kedves második, megnyugtató, hogy itt egy élő példa.


Azért igyekszem a Low Risk-et Very Low Risk-re redukálni, elég idegtépő 5 nap lesz, ha mégis a Dalacin-t kell szednem, máshol is olvastam, hogy okozhat bélgyulladást. Plusz egyszer már szedtem és teljesen kiütött, egész nap aludtam volna... akkor nem volt baj, de már egy két évessel és egy 4 hónapossal töltöm a napjaimat, örülök, ha alszom valamennyit. :)

2016. jún. 26. 23:36
 5/5 anonim ***** válasza:
A mellgyulladásom idején Augmentin Duo-t szedtem, maga a szülész-nőgyógyászom írta fel. Szoptattam mellette, semmi baj nem volt. Írass mást!
2016. jún. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!