Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy elég neki a...

Honnan tudom hogy elég neki a tej, ha nincs mérlegem mérni?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen indult meg a tejem. A kórházban egyáltalán nem volt, így tápszert kellett neki adni. Vérzett a mellem. Így pihentetni is kellett. Ahogy haza jöttünk én tápszer mellett szoptattam, mégha tej nem is volt. Mostmár kezd beindulni, sőt szopizik és utána is jön, hogy megnyomom a mellem. A másikból meg közbe folyik. Szóval valamennnyi tejem van.

A babám szopizik is ügyesen. Ha leveszem büfizni, van hogy sir még érte, van hogy elalszik. Akkor jól lakott? Szeretném teljesen elhagyni a tápszert, de nem tudom hogy jól lakik e, vagy csak elfárad aztán öt percenként kel majd enni.



2016. jún. 30. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt csak akkor tudod még, ha leallsz a tapszerrel való potlassal. Ha van elegendő pisis, kakis pelus, látszólag is gyarapodik, kutacs nincs beesve, akkor vélhetőleg eleget szopizik. Kimehetsz a vedonohoz is probaszoptatasra.
2016. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Először is gratulálok neked a kitartásodért, szerintem nagyon jó úton haladsz. Nem írtad, hogyan alakul most a szoptatás és a tápszeres pótlás. De minden étkezés kezdődjön szoptatással, mindkét mellből egy-egy alkalommal, aztán ha még az sem elég (írod, van, mikor nem alszik el, hanem kérne még), jöhet egy kis tápszer. Aztán el is hagyhatod majd a tápszeres pótlást a reggeli órákban, aztán napközben, végül este is. És persze a két mellből szoptatásról is átállhatsz egy mellre, ha látod, hogy már attól jóllakott. Sok sikert!
2016. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tanultam, hogy a cici is olyan, mint egy "tejesüveg". :) A gravitációtól a sűrűje alul van, felül pedig a vizesebb rész. Így sosem szabad csereberélni a ciciket, hanem egy cicit teljesen ki kell szopiztatni és ha kifogyott, akkor jöhet a másik. Először a vizes tejjel enyhíti a szomját, utána a töménnyel jóllakik.

Szerintem is először szopiztass, míg "ki nem fogy", aztán jöhet a tápszer. Ha van elég kakis pelus és jól érzi magát, eleget alszik és nem sír már 1 óra múlva a szopizás után, akkor eleget evett.

2016. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
pontosan igy indultam en is: 0 tej a korhaz + mellgyulladas, otthon tapszer+szoptatas majd 3 honapos korara teljesen elhagytuk a tapszert...en folyamatosan mertem mennyit szopott es csak annyi tapszert kevertem be ami a "limit" testsuly10%-a/etkezesek szama mennyiseghez szukseges volt....a merleggel lattam h egyre tobb a tejem, ez erot adott, lelkesitett es ugye a szoptatas fejben dol el :)) szoval szerintem a ferjed tipegjen el a legkozelebbi patikaba es bereljen egy merleget...szerintem megeri az az 1000-2000 ft az olyanoknak mint Te meg en - ertem ez alatt azt hogy az nyugtat meg ha latom hogy jol evett vagy epp rosszul evett, szamomra utobbi is jobb mint egyaltalan nem tudni mennyit eszik
2016. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eloszor is gratulalok En is.

Masodszor.ha csak szoptatni akarsz erdemes par napot arra szanni,hogy barmikor cicire teszed a babat amikor ugy erzed ehes.ha orankent akkor orankent.tapszert csak a legvegso esetben adj.

Tejed annal tobb lesz minel tobbet szoptatsz.ha epp nem is jon annyi,hogy eleg legyen akkor is hasznal mert a cici veszi az adast,hogy tobb tej kell.

Kitartas,sikerulni fog.

2016. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!