Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit jelent az, hogy igény...

Mit jelent az, hogy igény szerinti szoptatás? Akár fél óránként is mellre tenni? É egyáltalán, honnan tudom, hogy a baba eleget szopik? Mérlegem sajnos nincs, és kicsit úgy is érzem, hogy az csak frusztrálna.

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Van egy nagyon jó könyv, minden benne van a szoptatásról:

[link]

Javaslom olvasd el, vaterán az új ár feléért is megkapod.

De válaszolok a kérdésedre is: Igen, akár fél óránként is mellre teheted, ha ilyen rövid idő telt el, legfeljebb arra a melledre tedd amelyikből utoljára szopott. A legfontosabb a helyes szopási technika, akkor a melled se lesz sebes bármennyit is szopjon a kicsi. Mérleg tökéletesen felesleges, csak az tud kijönni ami be is ment, ha van sok pisi akkor sokat is szopott.

2011. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

szia


én csak rosszat tudok mondani az igény szerinti szopiról.

én 2 hónapig így szoptattam a lányomat, hát ne tudd meg.

Olyan hasgörcsei voltak, hogy visított mint a kismalac.

Utána 3 óránként etettem és láss csodát elmúlt, és utána kezdte átaludni az éjjeleket is.

szerintem egy badarság az igény szerinti szoptatás.

2011. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, minél több tapasztalatot hallok, annál bizonytalanabb vagyok, de igyekszem jól csinálni
2011. júl. 22. 20:37
 4/5 anonim válasza:

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy ahányszor nyűgös a gyerek annyiszor mellre kell tenni. Téves ezt gondolni, így alakulhat ki az, hogy a gyerek hasfájós lesz, hisz minden egyes nyekergésére anyatej lesz a válasz.


Az igény szerinti szoptatás igenis hatásos és hasznos mind a babának, mind az anyának. Neked azért, mert alakul ki mellgyulladás a túl sok tejtől, nem folyik a melledből a tej a két etetés közben és nem kell órát nézni és hallgatni ahogy a kicsi tejért könyörög, mert még van fél óra szoptatásig.

A babának jó, mert akkor eszik, ha éhes.

..és hogy hogyan derítheted ki, hogy éhes? az első pár hét után a sírása intenzitásából és a hangmagasságából. A sikítva sír akkor lehet hogy egy kósza böfi bántja, vagy a beleiben felgyülemlett gáz, ezt érdemes kitornásztatni belőle és megnyugszik. Ha ezután is sírdogál csak akkor tedd mellre.

Megnyugtató, hogy az igény szerinti szoptatással is lehet azért időre tervezni, azaz a baba étkezése az első hónap végére beáll kb. 3 óránkéntire, majd a 3. hónaptól 4 óránkéntire. Nagy melegben többször kell mellre tenni, mert szomjas lehet, ilyenkor 2óránként pár kortytól sem fog fájni a hasa.

2011. júl. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mérleg nélkül talán úgy a legegyszerűbb behatározni,hogy 10-perc az egyik cicin,10 a másikon.Ha van sok tejed akkor úgyis jól lakik!Azt látod ha eszik és a kis szája szélén folydogál a tej.Ha éhes maradna azt észrevennéd.Nyűgös lenne,sírna,nem akarná abba hagyni az evést!Védőnőnél le tudod mérni néha,amíg gyarapodik,biztos hogy eleget eszik!Nyugalom!:)
2011. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!