Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatás mellett tápszert...

Ha szoptatás mellett tápszert is kell adnom a babámnak, elfog apadni a tejem, vagy ezt a kevés mennyiséget azért fenn tudom tartani?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy fent tudod tartani, de minél kelesebbet van mellen a babád, annál kevesebb tejed lesz, sajnos ez így működik....


Mennyi idős a babád? meddig szoptattad kizárólagosan? mennyivel született, és mennyi a súlya most?

2010. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10 hetes,3000gr-al született,most 4,5kg.Csak délután adok neki szopi után pótlást-ilyenkorra lecsökken a tejem.(mérem)
2010. ápr. 14. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok:

Tökéletesen fejlődik, heti 100gramm a minimum, nálatok éppen 150-et hízik, szerintem felesleges hozzá táplálnod. (Ezt orvos mondta egyébként?) Természetes, hogy délutánra kevesebbet szopik (estére még kevesebbet), mert a tej összetétele a nap folyamán változik. Délután felé kevesebb, ám de zsírosabb, míg reggel hígabb, de több a tej.

Az alábbi linket ajánlom, akkor megnyugodhatsz:

[link]

Ha az első 4-6 hétben volt elég tejed a bab számára, akkor végig lesz, ha csak nem történik valami különleges (direkt nem írok példát, mert azokon a dolgokon nem szabad egy anyukának még morfondíroznia sem...)

2010. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. ápr. 14. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelj! Én is pont így voltam/vagyok. 3620-al született most 11 hetes és 4900g. A védőnő beijesztett hogy nem hízik megfeleően és adjak neki tápszert. Meg se kérdezte hogy mennyi tejem van. Szerencsére egy másik védőnő (aki a gyerekorvosunkkal együtt dolgozik nem akihez tartozunk) mondta hogy tökéletesen fejlődik. Szedjem a more milk kapszulát, fejjek minden etetés után, és 2-2,5 óránként szoptassak. 4-5 nap alatt kezd beindulni a tejem, már 150-eket eszik a babó, és nem kell a tápszer. Nem is fogadta el egyébként. Úgyhogy szoptass gyakran és meglátod minden rendben lesz. Az első pár nap a nehéz mikor látod hogy kéne még tejecske de nincs, (ilyenkor a lefejtet add oda neki)de utána hidd el beindul!!!!ja, és a tápszert, vagy a lefejt tejet pohárból, kiskanállal, vagy fecskendőből add. Még véletlenül sem cumisüvegből!!!
2010. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szió, nekem a legelejétől kevés, nemsokára 2 hónapos a fiam és még mindig van, igaz, mivel ugyanannyit eszik, így nem tudja követni a növekedési ugrásokat (bár közben fejek folyamatosan) sajnos. Valószínű, hogy nem sokáig tudom a helyzetet fenn tartani.
2010. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!