Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hete szültem de tejem még...

Tinka19 kérdése:

Egy hete szültem de tejem még nincs nagyon tápszerrel egészítem ki. Ti hogy csinálnátok szopi és rögtön a táp? Kezdő anyuka!

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Felénk a kutya meg a macska kap tápot.
2016. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Mind a két melledből szoptass, amíg ki nem ürül, és ha még éhes a baba, adj neki tápszert. Nem baj, ha gyakran (akár kétóránként) kér enni, a gyakori szoptatás segít beindítani a tejtermelést.
2016. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Timcccs én mem azért adok a babának tápszert mert azt akarom,hanem mert nincs elég tejem.Szerintem ez nem akkora bűn.Szopizik ahányszor csak lehet
2016. júl. 6. 22:52
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

(Csak a kötekedő hül.ék nem értik,hogy mit akarsz kérdezni)

Szóval! Nyilván,hogy a napirendje kialakuljon meg kell etetni 3-4 óránként jóllakásig.Ha nincs elég tej,tápszerrel lehet pótolni.

Viszont néha ha hamarabb megéhezik hagyni kell sírni egy kicsit.(persze nem órákig)

A sírás hallatán hamarrabb beindul a megfelelő tejelválasztás és a baba napirendje is gyorsan kialakul.

Ez mindkettőtök érdeke.

Még csak egy hetes. Még beindulhat.

2016. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Nekem akkor apadt el a tejem amikor hallgattam a védőnőre és mindkét mellből szoptattam.Ettől lehet,hogy másnak bejött ez a módszer.
2016. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha bealszik a mellen mert elég sokszor előfordul.De nem tudom felébreszteni.Hagyhatom tovább aludni és utána kapjon tápot?Elég bizonytalan vagyok e téren,h jól e csinálom.
2016. júl. 6. 23:29
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha bealszik a füle tövénél az állkapcsát kell egy kicsit megbökdösni,ingerelni,hogy újra szívjon.Ha végképp bealszik valószínűleg jól lakott.Ha van babamérleg,megméred előtte utána és akkor tudod,hogy mennyit evett.

Érdemes az aktuális mellet kifejni szopizás után úgy több termelődik.

2016. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Szia! :) Az én bébim most lesz 4 hetes, én is kezdő anyuka vagyok,de azért elmondom,hogy hogyan csinálom!:) Kevés tejcsivel kezdtem, babó 3-4 óránként kelt hamizni,ennyi idő alatt sem lett elég tejcsi, hagytam egy cicin 20 percet is akár,hogy nyugodtan szopizzon( ő is bealudt, ilyenkor hónalját, füle mögött,talpacskáját birizgáltam, erre kinyílt a szeme :D) ha nem volt elég még kevertem neki mellé táptit. Nagyon fontos,hogy fejd a cicit minden szopi után! Szopi után hagyhatod pihizni, ha nem kéri nem kell neki adni, lehet elalszik anélkül is! :)
2016. júl. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

"Nekem akkor apadt el a tejem amikor hallgattam a védőnőre és mindkét mellből szoptattam.Ettől lehet,hogy másnak bejött ez a módszer."


Ettől senkinek nem apad el a teje, attól igen, ha nem üríti ki rendesen a mellét, vagy eleve gond van a tejtermeléssel.

A kérdező azt írta, alig van teje, amíg be nem indul, jobb, ha mindkettőből szoptat. Ha ennyire bealszik a baba, a súlygyarapodása, közérzete rendben van, akkor azért nem hiszem, hogy olyan kevés az a tej, tényleg érdemes lenne egy darabig mérni szoptatás előtt és után. A babák nagyon különbözők, van, amelyik ilyenkor már mohón eszik, van, amelyik lustább, ha egyébként minden oké vele, nem kell megijedni, és tömni is fölösleges.:-)

2016. júl. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha szoptatás közben elalszik, majd felkel, akkor ne tápszert adj neki, hanem újra tedd cicire, mert ettől lesz tej. Minél több inger éri a melledet, annál több tej lesz. Nagyon macerás lesz, ha tényleg szeretnéd kizárólagosan szoptatni, napokig, esetleg hetekig csak a szoptatásról fog szólni minden napotok, de meg lehet csinálni, de akkor tényleg csak végszükség esetén nyúlj tápszerhez. El kell magadban dönteni, hogy mit akarsz. Ha tényleg meg akarod hozni a tejet, akkor egy átmeneti időben minden ennek kell alárendelni, ez sajnos ilyen. Rengeteg infó van itt:

[link]


De szoptatási tanácsadó segítségét is kérheted.

2016. júl. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!