Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lesz még elég tejem? Ennyire...

Lesz még elég tejem? Ennyire csökkenhet a tej mennyisége attól, hogy végigaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Kb. 2-3 hete a kislányunk (2 és fél hónapos) végigaludja az éjszakát (este 8- reggel 8-ig). hajnalban egyszer ébredek, akkor fejek. Sajnos tegnap észrevettem, hogy estére annyira kiürült a cicim,, hogy a babám panaszkodott, hogy kér még, de nem jött belőle (egyikből sem). Megitattam a hajnalban lefejt tejjel, így megint aludt reggelig. Ma megint ugyanígy jártam.

Szerintetek ez összefüggésben lehet azzal, hogy éjszaka nem szoptatok? Azt olvastam, hogy előbb utóbb megszokja a szervezet, hogy éjszaka nincs igénybevétel. Vagy mégsem?

Napközben már szinte másfél óránként szoptatok, hátha gyarapszik a tejem, de csak azt értem el vele, hogy estére kiürült(tudom, hogy üres mell szoptatás alatt nincs, de a babának mégsem elég). Szerintetek hogyan lehetne gyarapítani a tejemet vagy mit csinálok rosszul? Nem szeretném, ha elapadna, vagy állandóan pótolni kellene (bár tele van egy mélyhűtő a 2 és fél hónap alatt lefejt tejekkel, bár azokat a hozzátápláláshoz gyűjtögettem)


2010. ápr. 14. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem homeopátiás golyócskákat ajánlottak. Patikában lehet kapni őket. urtica urens 5ch, vagy Ricinus communis 5ch. A számokra figyelj, mert pl a 15-ös az nem tej szaporító, tanem tej apasztó. Ezeket napi 3-4 alkalommal kell szedni, és egy adag 5 golyócskt jelent. Én ezt szedtem, már a szedés követően egy nappal észrevehetően több lett a tejcsim. Most már csak hébe hóba eszek napi egy-két adagot, és így is elég.
2010. ápr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem hasonló gondjaim vannak, bár mi még csak egy hónaposak vagyunk, de estére nekem is kiürülnek a készleteim...

Viszont figyelj arra, hogy a mélyhűtött tejeket kezdd el felhasználni és esetleg a most lefejt tejeket tedd a helyükre, mert a mélyhűtőben is a tejcsi csak 3 hónapig használható fel!!! Ha már akkor ilyen jól fel tudtál tankolni, nehogy kárba vesszen!

2010. ápr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Nem 1 nap alatt fog nőni a mennyiség a gyakori szoptatás mellett!!! Jó lenne, ha ez minden anyukához eljutna...

Legalább 2-3 nap (36-48 óra) kell, amíg a szervezeted átáll a nagyobb igénybevételre. Úgyhogy 1: légy türelmes! 2: ne adj pótlást, hanem szoptass gyakrabban, továbbra is, addig és ahányszor csak kell! 3: ha mindenképp muszáj pótolni, szopibarát módon tedd ÉS csak minimális mennyiséget adj, amennyivel épphogy megnyugszik! (így ugyan kicsit éhes marad, de most pont ez kell!) 4: ha a minimumnál több pótlást adsz vagy pláne telerakod a pocakját, továbbra is végigalussza majd az éjszakát, ami most átmenetileg nem jó! 5: mert a tejtermelés fokozásához most az kellene, hogy pár napig újra szopizzon éjjel is, így a prolaktin hormon aktívabban tudna tejet termelni.

Szóval csak nagyon körültekintően a pótolgatással! Ahhoz, hogy követni tudd az ő (újra és újra) változó igényeit, csakis őrá kell figyelned és az ő jelzéseire reagálnod. Magyarul, ha éjjel alszik, aludj te is; ha délután/este többször kér szopit, szoptasd meg. Rövid időn belül a tested rá fog állni erre a ritmusra.

Én is szkeptikus voltam az elején, minden variációt kipróbáltam (csak szopi, szopi+fejés, csak fejés stb.), de tényleg ez (= a szakemberek javaslata) a legjobb, leghatékonyabb és legkényelmesebb megoldás, hidd el! 26 hónapja szoptatok.

2010. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Utolsó válaszolónak: csak nagyon minimális mennyiséget pótoltam ma is (40 millit), de annyira szükség volt, mert már éreztem, hogy a mellemből semmi nem jön, ő meg hisztizett. Nagyon sűrűn mellre rakom, tehát ezzel nem lehet gond. Éjszaka próbáltam már szoptatni mióta átaludja az éjszakát, , de annyira kómás, hogy fél percig sem szívta, beájult:) Nem is ébresztgettem többször.

M elkezdtem az Urtica urens bogyókat szedni+igyekszem sűrűbben fejni(pl. ilyenkor, amikor már alszik, még ha csak 30 milli lesz, akkor is) Köszönöm a jó tanácsokat:)

2010. ápr. 15. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Igyál még a homeós bogyók mellé édeskömény teát. nekem így szinte a nulláról jött vissza a tejem és azóta is nagyon sok van, már 3 hós a kislányom és igény szerint szopizik.
2010. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!