Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csökkenhet a tej mennyisége,...

Csökkenhet a tej mennyisége, ha igény szerinti szoptatás mellett többször cicivel nyugtatom a babámat?

Figyelt kérdés

A babám, ha sír - cicire teszem-így megnyugszik. Mindig megindul a tej kilövelése is és iszik is a babám.

Igény szerint szoptatom, de így van amikor fél óra sem telik el a szopi és a "nyugtató" cicézés között.

Csökkenhet így a tejcsi?

Nemsokára lesz 4 hónapos

A házidokibácsi szerint így le fog csökkeni, de én mindenhol azt olvasom, hogy szoptassunk minél többször, hogy több tej legyen. De mi a helyzet, ha 2 óránál gyakrabban cicizik???


2009. máj. 3. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A dokid téved (megvan a kompetenciájáról a véleményem...), mert minél több inger éri a melledet, annál több tejet fog termelni.

Semmi gond nincs azzal, hogy cicire teszed őt (bár nem írod, mennyi idős). Csak így tovább!

Én is igény szerint szoptattam a lányomat, az első 3 hónapban másfél óránként evett éjjel-nappal, aztán átállt a 3, majd 7 hósan a 4 órákra saját magától. DE: soron kívüli nyugtató, vagy ivós cicizés ezeken kívül persze előfordul. És nem apadt el a tejem...

Szoptass sokat és nem lesz gond a tejcsivel! :)

Sok sikert és ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak!!!!

2009. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm

4 hónapos

2009. máj. 3. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!A 2 nagyobb gyerekemet igény szerint szoptattam és most a picit is. A cicit "használjuk" sokszor nyugtatóként is. A nagyok 2 évig szoptak, most a pici 8 hónapja szopik, 6 hónapig kizárólag azt kapott mind. Nem tudom, milyen megfontolásból mond egy gyerekorvos ilyeneket, de én furcsállom... A tej mennyiségét igenis, hogy pozitívan befolyásolja, ha sűrűbben van a baba mellre téve, hiszen minden szopással inger éri a mellet és több tej fog termelődni. Ha bővebben érdekel a téma, nézz körül az lll.hu honlapon, sok okos dolgot olvashatsz és rengeteg jó tanácsot találhatsz a szoptatással kapcsolatban! 4 gyerekes anyuka
2009. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dehogy csökken:-)pont h több tejcsid lesz:-)tapasztalatból irok:11 hós babám hiába kap már mást is,a tejcsi az"elsőszámú" Neki,igy ugyanugy 7-8 x szopcsizik még ma is...

ők (is) tudják,mi a világ legegészségesebb inni/ennivalója:-)

2009. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!