Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért erőltetik ennyire a...

Miért erőltetik ennyire a szoptatást?

Figyelt kérdés

Már van egy gyerekem 4 éves. Már a szoptatás gondolatától rosszul voltam előtte is, és utána sem változott. A kórházban persze nem mertem ellenkezni, amúgy sem kapott volna tápszert csak úgy kérésre. Minden egyes szoptatás szenvedés volt, nem fizikailag, hanem lelkileg. Bőgtem, öklendeztem, nagyon rossz érzéssel töltött el, hogy ezt kell csinálnom. Otthon végre abbahagyhattam. 1 hónapig még fejtem és cumisüvegből kapta, aztán elapasztottam, mert nem bírtam tovább, undorodtam magamtól.


Most szeretnék második babát, de ez az egy ami visszatart, hogy ismét keresztül kell menni ezeken a dolgokon. Beszéljek az orvossal, hogy nem akarok szoptatni? Nem szeretném, ha emiatt máshogy viselkednének velem, vagy akár a babával.


2016. júl. 20. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Légy őszinte! Mondd el, nem lesz baj! Főleg, hogy nem divatból nem akarod. Azért erőltetik, mert a babának ez a legjobb táplálék, de ha nincs mód rá, akkor azért van a tapszer.


Azért a várandósság alatt egy pszichológust felkeresnék a helyedben, talán tud segíteni. Ennyire undorodni egy természetes dologtól szerintem nem lenne szabad.

2016. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Beszélj orvossal, de ha lehet, pszichológiai végzettsége legyen! Viccen kívül!

Az nem egészséges, ha benned ilyen ellenérzések vannak a szoptatással kapcsolatban, ami egy teljesen természetes, és ösztönös dolog a babának és a mamának is.


Nem tudom, hogy mi lehet az oka, vagy mi váltotta ki, de biztos hogy másra is ki hat, vagy ki fog hatni életed során. Jobb időben rendbe tenni a dolgokat.


Ettől függetlenül, ha neked ez ekkora kínlódás, akkor ne tartson vissza a babavállalástól, sokan nem tudnak szoptatni (igaz, általában más okból), legfeljebb kap tápszert.

2016. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy írták, azért mert ez a legjobb a kicsinek. Mivel nálad gond van, ezért biztos, hogy segítségre van szükséged és nem azért, mert a kicsi nem kap anyatejet, hanem magad miatt.
2016. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Én is elapasztottam 5 hetesen,ez nem nekem való sajnos :( bennem is fel merült alkalmas vagyok-e egy második gyerekre így,hogy nem akarok szoptatni.

Aztán mérlegelve úgy döntöttem nem ezen múlik a jó anyaság.Nekem a gyerekem 5 éves és imádjuk egymást nagyon erősen kötődik amit az óvónők is megerősítettek pl. egyszer még azt is megkaptam,hogy biztos jó sokáig szoptattam :D

Más országokban nem csinálnak ebből olyan nagy ügyet.Ha akar a nő szoptat,ha nem nem.Már terhességnél megkérdezik,hogy tervezi,ha azt mondja tápszer,akkor előre adnak információt.

2016. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
A kórházban is szólhatsz, hogy nem fogsz/akarsz szoptatni, kötelesek tápszert hozni neked, hogy azzal etesd. Én ugyan így érzek mint te, és én sem fogok szoptatni, már a kórházban se, hacsak valami csoda nem történik, és hirtelen meg nem változnak az érzéseim ezzel kapcsolatban. Biztos lesznek, akik lenéznek majd emiatt, de szard le őket. A te döntésed, a te gyereked, a te életed. Úgy nevelsz ahogy akarsz.
2016. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Egyetertek az utolsoval.Mindenki ugy csinalja, ahogy neki jo.En Olaszorszagban elek.Itt szinte az a fura ha szoptatsz.Nem viccelek.A barati tarsasagunkbol 20 anyukabol 3 szoptatott.Amugy en voltam/vagyok az egyik.A fiamat 13 honapos koraig szoptattam, es ezt tervezem a lanyommal is, aki most 7 hos.Szerintem szuper szoptatni, de ha te nem igy erzed ne szoptass.Viszont az, hogy ennyire negativ dolog szamodra, az szerintem nem normalis.Lehet jobb, ha beszelgetsz errol egy pszichologuss is.
2016. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg az első babámat várom és nekem is furcsa hogy majd ezt kell csinálnom, de úgy vagyok vele hogy legtöbben ezt csinálják, ez egy természetes dolog és így kell felfognom. A férjemnek már megemlítettem hogy másképp is lehet táplálni a babát, meg le lehet fejni a tejet.

Ő teljesen felháborodott és nem tudná elviselni ha én nem szoptatnám a babánkat! Szerintem én fogom, ennek így kell lennie. Hogy akkor mit fogok érezni meg hogy fog menni az meg még rejtély.


15+3 hkm

2016. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó! Amikor az első babámat vártam én is kicsit megszeppentem a gondolattól! Aztán az első időkben kicsit fura volt, de azért szoptattam (nem viszolyogtam), majd rájöttem, hogy ez milyen meghitt dolog! Nem lettem egy évekig szoptatom a gyereket, de 11 hónapos koráig kapott anyatejet. Most várom a második babát, és várom az összebújásokat :)

30 hkm

2016. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó, az egy másik terhesség volt. Minden terhesség más. Most lehet semmi baj nem lesz. Viszont keress egy szoptatós könyvet és olvasgass, hátha írnak ott is ilyen egyedi esetről mint ahogy te is érzed magad.
2016. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már magától a szótól is rosszul vagyok, úgyhogy ezen nem segít pár könyv meg terápia. Nem is kell segítség, én nem akarok szoptatni. Csak azt szeretném, ha a mai világban már nem érne megkülönböztetés emiatt.
2016. júl. 21. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!