Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg adjak pótlást?

Tényleg adjak pótlást?

Figyelt kérdés
9 napos a babám. Császárral született. A tejcsi olyan 5. Nap körül lett. A kórházban nem is irtak fel tápszert. 3. Napon jöttünk haza. Itthon besárgult a 4. 5. Nap nagyon sokat aludt kinlódtam az ébresztgetéssel zsinte egesz nap cicin volt. Most volt kint a gyerekorvos megmérte és kevesebb most a súlya mint amivel hazajöttünk. Holnap lesz egy hete hogy itthon vagyunk. 3370grammal jöttünk haza, ma 3220grammot mért. A baba olyan 40-50-65- gramm körül cicizik és nagyjából 2 óránként. A doki szerint ki kellene egészítenem 80 grammra mert annyi lenne az adagja és hogy fejlődjön. Nem sírós nyugodt baba. Vasárnap kakilt utoljára dde úgy tudom az anyatejes babánál normális ha néhány napig nincs kaki. Pisis pelus megvan 6-7db egy nap. Félek ha pótolok akkor még kevesebbet fog cicizni és még kevesebb fog termelödni. Szerintetek tényleg kell a pótlás? Ma cicizés után 20ml tudtam fejni is, azt most odaadtam neki az utolso szopi után.ha éhes lenne nem kellene nyügösebbnek lennie, vagy sirósnak? Vagy nem aludna el éhes pocakkal, nem igaz? Ez a mérleg is csak kiidegel de mondta a doki hogy egy napot mérjek végig hogy latszódjon mennyit eszik. Viszont amikor felkel pelus csere, mérés cici, mérés aztán az elalváshoz is meg cicizik de egyértelmű hogy ha elaludt a cicin nem fogom mégegxszer a mérlegre tenni hogy még mennyit evett. Így nem is lehet szerintem grammra pontosan követni hogy mennyit eszik.

2016. júl. 26. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

Igen, pótolj de azonnal!

Ha fogyott az intő jel, ilyenkor már nincs mit számolgatni a pisis pelenkan. Mar csak azért is, mert ha az drasztikusan fogy egy ilyen picinél, akkor nem szimplan nem elég a tej, hanem kezd kiszáradni a gyerek!

Sárga baba nem fog neked feltétlenül bömbölni, hisz a sárgasag eleve bágyadtsaggal, étvágytalansággal, aluszékonysággal jár.

2016. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Már nem sárga. Elmúlt neki az aluszékonysag is az a 4. 5. Napon volt.
2016. júl. 26. 14:33
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

Én biztos hogy első körben nem pótolnék még.

Az alapján amit írsz, nem gondolnám hogy "baj van".

Bele kell jönnie a szopiba, és a súlya nem csökkent 10%-al sem, az alatt szoktak "pánikolni".

Szerintem beszélj egy szoptatási tanácsadóval.

A gyerekorvosok sokszor a legnagyobb jó szándék mellett sem értenek ehhez igazán, ők nem tanulják két évig, mint a laktációs szaktanácsadók (www.ibclc.hu-n keress!), hogy mi számít még normálisnak, no meg a tápszer cégek is sokszor nyomják őket...


Szerintem tök jól csinálod, én a mérleget is félre tenném.

Keress szaktanácsadót, hogy támogassanak a kizárólagos szopiban!

2016. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Először mindig cicizzen, amennyit csak bír, utána még kínáld meg tápszerrel. Az első 6 hétben kell lennie kakinak minden nap
2016. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, a mérleget nem tenném teljesen félre, de nem mérném minden etetés után, hanem csak napi egyszer ugyanabban az időben.

Egy héten belül vissza fog fordulni, de lehet hogy hamarabb is.

második

2016. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem volt elég, 20-30 milit tudott szopizni ezért kipótoltam 50-60 mili körülre és mellette fejni kezdtem, tejet szaporítani....2 hónapos korára újra kizárólag anyatejes volt...szerintem fogadd meg a doki tanácsát. mellette fejjél, egyél-igyál amennyit bírsz, és a pótlást mindig szopi után add. és mérd mennyit eszik, csak annyi tápszert adj amennyit muszáj
2016. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10 százalékos szabály a születési súlyhoz van. De a kérdező babája nem ahhoz képest fogyott,hanem a hazahozott sulyhoz képest. Ha még mindig aluszekony én kérnék egy vizeletvizsgálatot,a mi fiunk ugyanígy volt és húgyúti fertőzése volt (nem jár lazzal). És én megkínálnám tápszerrel szoptatás után. Azért az nem játék, ha egy újszülött fogy.
2016. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%

Facebookon van egy zárt csoport,

Szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek, kérdezz ott, szakemberek, orvosok is válaszolnak.

(mobilról vagyok, nemtom működik-e)

[link]

2016. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Volt mérve a kórházból való hazajövetel óta? Inkább az lenne a lényeg, hogy most hogy változik a súlya, mert ha 4. nap tejed se volt tovább csökkenhetett otthon.

Ha adsz pótlást, nem biztos, hogy 2 órával később enni fog, az meg a tejtermelésre fog rosszul hatni.

Az enyém nagyobb súllyal született mégis elég volt neki 55-65 mili.

2016. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hú nem tudom ki pontozott le mindenkit nem én voltam. Mar nem aluszekony nem kell ebresztgetni a cicin sem. Amiģ sárga volt addig volt ez. Nem volt mérve mióta hazajöttunk csak a korházban meg ma.
2016. júl. 26. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!