Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért akarja egy nagymama...

Miért akarja egy nagymama mindenáron, hogy az anya lefejje a tejet, és azt ő adhassa az újszülöttnek?

Figyelt kérdés
A szoptatással nincs semmi probléma
2010. ápr. 17. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Mert hülye.Bocsi, de ez egy baromság.Ha a baba szépen szopik, akkor miért akarja cumisüvegből etetni?Hogy cumizavaros legyen?Aztán meg ne szopjon?

Az én anyósom is állandóan etetni akarja, igaz az enyém tápszeres, de már mondtam neki, hogyha szopna, akkor is ő akarná szoptatni?????

2010. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi.

Erre nem is gondoltam. Valamiért azt érzem, hogy ő sem, hanem a saját személyét akarja talán előtérbe tolni?

Lehet, hogy a gyerek jobban szereti azt, aki eteti?

2010. ápr. 17. 11:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Hogy ő is "etethesse".(nosztalgiázni szeretne....) Ha ebből nem rendszert akar csinálni, én 1-2 alkalommal megengedném neki, attól még nem lesz cumisüvegfüggő! Az enyém mikor tápis lett, és átvittük anyósomékhoz volt olyan , hogyha éhes volt, fogta a tápit meg az üveget és megetette. Nekem ez inkább jól esett, addig is tudtam pihenni.
2010. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Sztem értesd meg vele, hogy ez árt a babának,ne adj neki cumisüvegből!!!Én engedtem, eredmény: nem szopó baba, állandó fejés,majd egy kiadós gyulladás.Pedig csak anyóst kellett volna helyretennem, és most nagyon sajnálom, hogy nem tettem...
2010. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Huuu ez nem jó, hogy cumisüvegből eszik, egyrészt neked sem, mert fejni kell (és az fájdalmasabb, mint ha szopik a baba), másrészt meg az anyjához legyen kötődése a babának, nem a nagymamához...egyenlőre.


Ha netán mégiscsak ráderőltetné, hogy fejjed a tejet, és Ő eteti, akkor add oda a cicit is, hogy emlékezzen rá.

Ez azért mondom, mert az Én kisfiam nem tudott szopizni 2 hétig az elején, és cumisüvegből etettem, de mindig odanyomtam neki a cicit is, hogy max egy kicsit szöszöljön vele. 2 hét alatt eljutottunk oda, hogy nem fogadja el a cumisüveget csak cici kell, és ez így van van most is, jelenleg 4 hónapos.

2010. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi
2010. ápr. 17. 11:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem értem... a baba szopik rendesen, a nagymama meg belekattog abba, hogyan eteted a saját kisbabád, és még ezek után felmerül valakiben az a válasz, hogy "Ha netán mégiscsak ráderőltetné, hogy fejjed a tejet, és Ő eteti, akkor add oda a cicit is, hogy emlékezzen rá." - Ha az én anyám vagy anyósom bele merne szólni, hogyan etetem a saját gyerekem, csak azért, mert neki lelki zavara, vagy komplexusa van, vagy csak mert fontosnak akarja érezni magát, aznap lépte volna át utoljára a köszöböt. Mi az, hogy "ráderőlteti"? Ki az anyja annak a gyereknek???

Kizárt, hogy én ezt egy fél percnél tovább hallgatnám!

véleményem szerint mielőbb tisztázd a felállást drága mamával, mert komoly gondjaid lesznek még ebből a viselkedésből!

L27

2010. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem is hallottam. Szerintem örülnie kéne, hogy tudod szoptatni a babádat. A cumisüveget tedd el későbbre, ha esetleg szükség lenne rá, de én a helyedben biztos nem fejném le, még az anyukám kedvéért se, akit egyébként imádok. (Mondjuk soha nem is kért ilyet.) Ha az a picurka rájön arra, hogy a cumisüvegből sokkal könnyebben jön a tejcsi, oda a szoptatás. A kedves anyuka amúgy mindenben ilyen "segítőkész"? Én a büfiztetést felajánlanám neki, hogy legyen sikerélménye.
2010. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Így ebben a helyzetben én sem engedném neki...
2010. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

igen, a saját anyám.

Sajnos, nem mindenben ilyen segítőkész, sőt. Pont ezért érzem azt, hogy nem a gyerek érdeke a fontos, hanem az ő személye.

Én is úgy érzem, hogy ezt nem szabad megengedni.

Köszi, mindenkinek.

2010. ápr. 18. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!