Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit szopizhat egy 2 hetes...

Mennyit szopizhat egy 2 hetes csecsemő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy tankönyv szerint testsúly kg-szor 150 ml a napi bevitel, s ezt kell osztani az étkezések számával. E szerint a lányom kb 480 ml-t ehetne, ami 7 étkezésre lebontva kb 70 ml. Viszont Ő sokszor a 100-al is elégedetlen. Adhatok Neki többet is, vagy akkor tényleg hasfájós lesz?

2016. aug. 5. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne nézd, hogy mennyit kellene ennie és ne is mérd. Minden baba más. Annyiszor szoptasd, ahányszor enni szeretne. Tudja ő, hogy mennyire van szüksége.
2016. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fenti számítást inkább a tápszerre szokták alkalmazni, de az teljesen más... hisz akkor látod, mennyit teszel az üvegbe, s ebből mennyit eszik a baba, plusz a tápszer nehezebben emészthető az anyatejnél.


Nem attól lesz hasfájós egy baba, hogy szopizik, kivéve, ha anyu olyat eszik, ami puffadást okoz vagy ami allergizál.


Hagyd mellen nyugodtan, és ne méregesd. Az akkor ajánlatos, amikor még nem indul be rendesen a tej, és nem tudni, mennyi kerül a babába, de két hetesen már be szokott állni a kereslet-kínálat.

2016. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ezt így nem lehet megmondani...a lányom 60 miliket evett mikor más gyereke már 120 miliket..mégis kis pufitos..nagyban függ attól milyen zsíros a tejed. ha ennyit eszik, valószínű nem zsíros, és meleg van, szomjasak is most, tehát nem, nem ettől lesz hasfájós, mert a felesleget kibukja úgyis. Hasfájós azért lesz mert éretlen még a bélrendszere, erre rátesz egy lapáttal ha vegyes táplálású, de akkor sem a szülő hibája..figyelj rá hogy ne egyél puffasztó dolgot, kerüld a tejtermékeket, és akkor kevesebb eséllyel lesz hasfájós..és böfiztesd minden étkezés után legalább 10 percet.
2016. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nekem sem tetszik, hogy mindig számolgatom, hogy mikor mennyit evett. Viszont most 135 ml-t evett ciciből egy hajtásra és még a végén úgy mond én állítottam le, mert már fájt, ahogy evett. Ez sem lesz sok? Erősítsetek meg, tényleg bármennyit ehet? Tényleg nem lesz baja?
2016. aug. 5. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
lll.hu -t ajànlom :)
2016. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szoptatásban épp az a legjobb, hogy se számolni nem kell, se melegíteni, se keverni, se fertőtleníteni, se mosogatni, se mérni, hanem csak hagyni hogy akkor és annyit és addig szopizzon a baba, amikor, amennyit és ameddig akar:-)! Így lesz egészséges és elégedett kisbabád! Három gyermekemet szoptattam így, mindhárman másfél-két éves korukig szoptak.
2016. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyatejjel nem tudod túletetni, elhízást sem okoz, ezen ne aggódj. :) Ha mohó, és túleszi mégis magát, kibukja a felesleget, ez is teljesen normális. Az én fiam is borzasztó ütemben szedte föl a súlyát, az orvos első kérdése az volt, hogy tápszeres-e, mert ha igen, adjak kevesebbet. Mikor mondtam, hogy anyatejes, akkor mosolyogva mondta, hogy semmi gond, egyen, amennyit akar.


A gyerekem tényleg tejfüggő, nagyon szeret még mindig szopni (most egy éves), igény szerint szoptattam, mindent ettem, amit kívántam, de sosem volt hasfájós. Ez sokkal inkább alkati, nem tudod túletetéssel elrontani.

2016. aug. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vákaszokat! :)
2016. aug. 6. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!